1:30 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
کد خبر: 40691 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۹ شهريور - 7:11 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
برگزاری مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله طالقانی در بابل

قائم مقام حزب اعتماد ملی:اصلاحات و اعتدال مترادف هم هستند

مراسم سالگرد ارتحال حضرت آیت الله سید محمود طالقانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی ، دکتر رحیم ابوالحسنی رئیس کمیته سیاسی حزب اعتماد ملی ، مصطفی سوادکوهی دبیر این حزب در استان و دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان مازندران و با حضور اصلاح طلبان و دوستداران مرحوم آیت الله طالقانی در سالن اجتماعات مدرسه پورنگ بابل برگزار شد.

به نقل از مازنی نیوز:مراسم سالگرد ارتحال حضرت آیت الله سید محمود طالقانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی ، دکتر رحیم ابوالحسنی رئیس کمیته سیاسی حزب اعتماد ملی ، مصطفی سوادکوهی دبیر این حزب در استان و دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان مازندران  و با حضور اصلاح طلبان و دوستداران مرحوم آیت الله طالقانی در سالن اجتماعات مدرسه پورنگ بابل برگزار شد.

رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل گفت : آیت الله طالقانی فقیه مبارز بودند.

به گزارش مازنی خبر ، احمد سرخپر در مراسم ارتحال آیت الله سید محمود طالقانی با بیان اینکه با گذشت ۳۶ سال در جمع افرادی سخن می گوید که همچنان بر حرکت اولیه و فضای سال های اول انقلاب تاکید دارند ، اظهار داشت : فضای امروز ، اتفاقات سال ۵۸ را در اذهان تداعی می کند.

وی ادامه داد : آیت الله طالقانی فقیه مبارزی بودند که در جهت توسعه روشن فکری اسلامی تلاش کردند .

سرخپر با تاکید بر اینکه افراط و تفریط در فضای کنونی کشور وجود دارد، تصریح کرد : بهترین راه ، راه اعتدال است.

این اصلاح طلب مازنی اظهار داشت : آنهائی که تلاش داشتند لفظ آیت الله را برای مرحوم طالقانی به کار نبرند ، فضا را در جهت منفی و بر ضد ایشان ایجاد کرده بودند.

سرخپر با تاکید بر اینکه مجموعه اصلاح طلبان شهرستان بابل تا یک هفته پیش برای انتخاب گزینه نهائی جهت کاندیداتوری در مجلس آینده دچار سردرگمی شده بودند ، افزود : تلاش ها صورت گرفت و در نهایت شورای اصلاح طلبان بابل بر روی یک گزینه به جمع بندی رسید که به زودی معرفی خواهد شد.

وی تصریح کرد : در فضای سیاسی شاداب باید اهداف خودمان را دنبال کنیم.

سرخپر با تاکید بر اینکه اسم آقای منتجب نیا تداعی کننده اسم جناب آقای کروبی دبیرکل سابق حزب اعتماد ملی می باشد ، اظهار داشت : از اصلاح طلبان ، گسترش بیشتر تفکر اصلاح طلبی در جامعه انتظار می رود.

وی ادامه داد : رعایت خط قرمزهای نظام و حرکت در مسیر قانونی در دستور کار اصلاح طلبان قرار دارد.

رئیس شورای اصلاح طلبان بابل با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان ، اصولگرایان واقعی هستند ، تصریح کرد : به افرادی که امروز جلوی درب اجتماعات تجمع کردند و خواستار عدم برگزاری این مراسم بودند توصیه می کنم به جای شعارهای انحرافی به اصول توجه کنند چون اسم مهم نیست بلکه رسم مهم است.

در ادامه ، دکتر سیف الرضا شهابی یکی از هم بندان مرحوم آیت الله طالقانی در زندان طاغوت ، اظهار داشت :  مرحوم آیت الله طالقانی در سال ۱۳۳۰ در شهر بابل کاندیدای مجلس شده بودند.

وی در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله طالقانی با بیان خاطراتی از آن مرحوم ، افزود : ایشان همواره در سخنرانی هایش بر انتخاب افراد مومن ، شایسته و وطن پرست تاکید داشتند.

شهابی در مورد دلایل کاندیداتوری آیت الله طالقانی در بابل گفت : ایشان به بنده گفتند فرهنگ مردم بابل فرهنگ بالائی بود لذا مردم بافرهنگ به تیپ هایی مثل من رای می دهند وهمچنین حوزه انتخابیه بابل در آن سالها از بابل تا رامسر بود که اهالی زیادی از منطقه طالقان در غرب مازندران سکونت داشتند.

وی ادامه داد : البته آیت الله طالقانی پیش از انتخابات از کاندیداتوری انصراف دادند.

دکتر شهابی با بیان یکی از خاطراتش با آیت الله طالقانی و سخنان این مرحوم در زندان در مورد شعارهای مرگ بر شاه مردم ، گفت : ایشان تاکید داشتند اگر برای بعد از رفتن شاه برنامه نداشته باشیم خلائی ایجاد می شود که مطمئناً ما را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد.

وی با تاکید بر توانمندی های سیاسی و فرهنگی شهرستان بابل ، اظهار داشت : افتخار می کنم در شهری زندگی می کنم که مرحوم آیت الله طالقانی آنرا برای کاندیداتوری خود انتخاب کرده بودند.  ‌

در ادامه ، قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت : بابل شهری موثر و مردم آن مردمی فرهیخته هستند.

به گزارش مازنی خبر ،  حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا در مراسم ارتحال حضرت آیت الله طالقانی در شهرستان بابل با تاکید بر اینکه آن مرحوم عالمی مبارز و وارسته بودند ، به نقش روحانیت در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت : در برابر پرسش آیا روحانیت تافته ای جدا بافته از دیگر شهروندان است !؟ دو دیدگاه افراط و تفریطی وجود دارد.

وی ادامه داد : قبلاً می گفتند هر کس لباس روحانیت را پوشیده ، جانشین پیامبر محسوب می شود و زندگی او را با قداست خاصی توصیف می کردند که دسیدگاه سنتی افراطی محسوب می شد.

منتجب نیا تصریح کرد : یک دیدگاه تفریطی قبل از آن وجود داشت که در زمان طاغوت ، شاه روحانیت را به عنوان ستون پنجم معرفی می کرد.

وی با اشاره به بعضی نارسائی هائی که در سلسه روحانیت وجود دارد ، اظهار داشت : یکسری اقدامات اشتباهی که بعضی روحانیون انجام می دهند تفکر منفی نسب به روحانیت ایجاد کرده است.

به گزارش مازنی خبر ؛ قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه علم و تقوا بر لباس ارجحیت دارد ، ادامه داد : ایمان ، تقوا ، مجاهدت و علم دانش ویژگی هائی است که قرآن برای روحانیت تعریف کرده است.

منتجب نیا افزود : در روایات ، “علمای دینی” را محور و الگوی مردم و جامعه معرفی کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبی با افراط و تفریط مخالف است ، تصریح کرد : علما مرزبانان دین اسلام هستند و جلوی ورود “شیاطین انسانی” و “دیکتاتورها” ایستادگی می کنند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه علما باید فدائی ملت و مردم باشند ، اظهار داشت : عالمانی مورد احترام هستند که خودشان را فدائی ملت می کنند و به عنوا دژ محکم جلوی متجاوزان ملت و اسلام ایستادگی می کنند.

این فعال اصلاح طلب ادامه داد :  علما در برابر انحراف ایجاد شده در جامعه فریاد می زنند و ساکت نمی نشینند.

به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا با تاکید بر اینکه مردم آیت الله طالقانی را سپر بلای خود و یک عالم ربانی می دانستند ، افزود : بعضی از علما خاصیت ندارند و علی رغم اینکه علم فراوانی فرا گرفته اند ولی برای مردم کاری نکردند.

وی ادامه داد : عالمی که کلیه موسیقی را حرام می داند باید بداند با این سخن مداحی مداحیانی که خود را الان سیاست گذار کشور می دانند و قرآنی که قاریان می خوانند نیز حرام خواهد بود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی بعضی روحانیون را چاپلوسان قدرت و حاکمیت دانست و افزود : قبل از انقلاب این روحانیون وجود داشتند و بعد از انقلاب نیز شاید باشند روحانیونی که با چابلوسی به دنبال پست و مقام می روند.

به گزارش مازنی خبر ؛ منتجب نیا با تاکید بر اینکه اسلام واقعی را توسط امام خمینی (ره) شناختیم ، اظهار داشت : مرحوم آیت الله طالقانی از جمله افرادی بودند که ویژگی های یک عالم دینی را برخوردار بودند.

وی در مورد مبارزات آیت الله طالقانی ، تصریح کرد : ایشان در خاندانی به دنیا آمد که پدرش از علمای نامدار تهران و از یاران شهید مدرس بودند و ایشان هم از ۷ سالگی مبارزات خود را آغاز کردند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه آیت الله طالقانی به جرم دفاع از زنان باحجاب در زمان رضا خان زندانی شدند ، افزود : در جریان ملی شدن صنعت نفت ، نقش غیرقابل انکاری داشتند.

منتجب نیا ادامه داد : مرحوم آیت الله طالقانی در زمان طاغوت یکی از موسسین نهضت آزادی بودند.

وی با تاکید بر اینکه آیت الله طالقانی مراد خود را حضرت امام خمینی (ره) می دانست ، افزود : ایمان راسخ و قوی ، احاطه به علوم روز و دین اسلام ، روحیه آزادی خواهی ، مقاومت و استقامت کم نظیر در مبارزه ، مردم داری و فروتنی ، شجاعت و صراحت لهجه و روحیه تشکیلاتی داشتن از ویژگی های ایشان بود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی ، آیت الله طالقانی را سمبل اعتدال دانست و اظهار داشت : اصلاحاتی که ما از دوم خرداد اعلام کردیم راه اعتدال بود.

وی ادامه داد : اصلاحات و اعتدال مترادف هستند.

منتجب نیا اظهار داشت : سال ۹۴ ، سال انتخابات است و همدلی و وحدت نیاز اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو است.

وی آیت الله هاشمی ، دکتر سید محمد خاتمی ، آیت الله سید حسن خمینی و دکتر محمد رضا عارف را محورهای اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو دانست و افزود : اصلاح طلبان تفکری ریشه ای و تاریخی دارند و در مسیر قانون قعالیت خواهند کرد.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: