12:19 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
کد خبر: 14145 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۰ مرداد - 10:55 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

تعطیلی فم به دلیل گرما و آلودگی هوا

بنا بر اعلام ستاد حوادث غیرمترقبه قم به دنبال افزایش دما و آلودگی هوا، امروز پنج شنبه کلیه ادارات و ارگان های دولتی استان قم تعطیل است.

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از مهر، به دنبال افزایش دما و آلودگی هوا، بنا به اعلام ستاد حوادث غیرمترقبه قم، امروز پنج شنبه دهم مردادماه کلیه ادارات و ارگان های دولتی استان قم تعطیل اعلام شد.

به گفته محسن اوروجی، رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه قم این تصمیم به منظور کاهش و صرفه جویی در مصرف آب و برق با توجه به افزایش دمای هوای استان قم در روز پنج شنبه اتخاد شده است.

همچنین به گفته اوروجی تعطیلی روز پنج شنبه شامل ارگان‌های خدماتی، امدادرسان و مراکز درمانی نمی شود و این مراکز امروز فعال خواهند بود.

به گزارش مهر، پیش از این نیز محمدرضا قاضی، سرپرست گروه پیش بینی سازمان هواشناسی استان قم نیز از افزایش دما و آلودگی هوای قم در روز پنج شنبه خبر داده و گفته بود: میزان دمای هوای قم طی روز پنجشنبه تا 43 درجه افزایش می یابد که علاوه بر افزایش دما وزش بادهای شرقی و افزایش گرد وغبار نیز پدیده غالب آسمان قم خواهد بود.

دمای 47 درجه ای هوا و آسمانی غبارآلود طی روز جمعه در قم

همچنین قاضی با اشاره به وضعیت هوای قم در روز جمعه خاطرنشان کرد: طی روز جمعه نیز روند افزایشی دما را شاهد خواهیم بود که دمای هوا تا 45 درجه افزایش یافته و شاهد وزش باد و افزایش گرد وغبار در آسمان خواهیم بود.

بر این اساس، قم طی روزهای پایانی هفته جاری آسمانی غبارآلود و ساعاتی گرم را پیش رو دارد، که البته این افزایش دما طی چند روز گذشته در قم به 47 درجه بالای صفر نیز رسید.

اما با وجود دمای بالای 47 درجه ای قم طی روز های گذشته، تا کنون رکورد افزایش دمای هوا در این استان شکسته نشده است.

اما این روزها، آنچه قم رکورددار آن بوده است تعداد روزهای گرم این استان با دمای بالای 47 درجه بوده است و در تعداد روز گرمای 47 درجه ای، قم رکورد چند ساله را شکسته است و امسال در این شهر، سه روز پیاپی دمای 47 درجه ای را شاهد بوده ایم.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: