12:06 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
کد خبر: 14408 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۴ مرداد - 3:02 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

هوای استان کرمانشاه باز هم به نقطه هشدار رسید

 گفتگو نیوز: مسئول ایستگاه های سنجش آلودگی هوای محیط زیست استان کرمانشاه از رسیدن آلودگی هوای استان کرمانشاه به نقطه هشدار خبرداد.

 

سعید دزفولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: وضعیت هشدار در استان مربوط به ساعت 9 صبح امروز بوده که گرد و غبار موجود غلظتی معادل 225 میکروگرم بر مترمکعب هوا را که در شاخص آلودگی یا همان PSI عددی معدل 158 را نشان می دهد و به معنای وضعیت هشدار است.

وی افزود: از ساعت 9 تا 10 صبح نیز این وضعیت ادامه داشته و در این ساعت غلظت گرد و غبار و ریزگردها رقمی معادل 216 میکرو گرم بر متر مکعب هوا را نشان می داد که این رقم در مقیاس شاخص آلودگی PSI عدد 155 را نشان داده و ادامه وضعیت هشدار بود.

وی گفت: همچنین از ساعت یک دقیقه بامداد تا 8 صبح امروز غلظت ریزگردها رقمی معادل 137 میکروگرم بر مترمکعب هوا را نشان داده که در مقیاس PSI عددی معادل 79 است.

دزفولی نژاد هم چنین میانگین آلودگی ها در 24 ساعت گذشته را 101 میکروگرم بر مترمکعب هوا عنوان کرد و گفت: این میزان در شاخص PSIرقمی معادل 65 را شان می دهد.

مسئول سنجش آلودگی هوای محیط زیست استان کرمانشاه گفت: این وضعیت از ساعت 9 صبح آغاز شده و شدت آن در همین ساعت بوده است.

دزفولی نژاد  با بیان اینکه پیش بینی شرایط فعلا ممکن نیست  ادامه داد: متاسفانه به دلیل مشکلاتی چون سد سازی ها و... و سست شدن خاک کشورهای تولید کنند گرد و غبار هر چند وقت یک بار این اتفاق می افتد و ما در سال جاری چندین بار هوای آلوده را تجربه و وضعیت هوا به نقطه بحران و هشدار رسیده است.

وی تصریح کرد: برای مثال در خرداد ماه سال جاری استان کرمانشاه دو روز بحران، سه روز هشدار و یک روز اضطرار را تجربه کرده است و این در حالی است که آلودگی هوا ناشی از ریزگردها به صورت مستمر بوده و تنها گاهی غلظت ریزگردها به درجات بحران، اضطرار و هشدار می رسد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: