12:42 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
کد خبر: 14541 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۶ مرداد - 5:15 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تهران بارانی می شود

 گفتگو نیوز: کارشناس ارشد هواشناسی گفت: هموطنان، ماه شوال را با خیر و برکت آغاز خواهند کرد به‌طوری‌که در بسیاری از مناطق کشور طی روز‌های آتی شاهد بارش باران و کاهش دمای هوا خواهیم بود.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، محمد اصغری با اشاره به تداوم بارندگی‌ها در نیمه جنوبی کشور، اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی، پیش‌بینی می‌شود علاوه بر استان‌های سیستان‌وبلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس؛ استان‌های خراسان جنوبی، یزد و اصفهان طی روزهای آتی شاهد بارش باران باشند.

کارشناس هواشناسی با اعلام اینکه بارندگی در نیمه جنوبی کشور تا اواسط هفته آتی ادامه دارد، افزود: باید توجه داشت که طی روزهای آتی از شدت بارش‌ها و مناطق تحت پوشش بارندگی کاسته می‌شود.

وی بیان داشت: امروز در نیمه شمالی کشور به خصوص در سواحل هوای آفتابی تجربه می‌شود این در حالی است که از بعدازظهر فردا به دلیل شمالی شدن جریانات هوا دریای خزر مواج می‌شود.

وی یادآور شد: جریانات شمالی هوا در این مناطق موجب می‌شود غرب سواحل دریای خزر، آذربایجان‌های شرقی و غربی،‌ گیلان، مازندران و با کمی تأخیر استان‌های گلستان و خراسان شمالی شاهد بارش باران باشند.

اصغری گفت: بارش در مناطق مزبور تا یکشنبه هفته آتی ادامه می‌یابد، ضمن آنکه پیش‌بینی می‌شود از دوشنبه هفته آتی آسمان در استان‌های یاد شده آفتابی شود.

کارشناس ارشد هواشناسی درباره وضعیت دمای هوای تهران با اعلام اینکه دمای هوای این کلانشهر در روز گذشته برابر 35 درجه سانتی‌گراد بود، اظهار داشت: طی یک ماه گذشته دمای هوای تهران امروز به کمترین حد خود رسیده است.

وی با اعلام اینکه دمای هوای تهران فردا نیز با کمی افزایش همراه خواهد بود (حدود دو درجه سانتی‌گراد)، افزود: بر همین اساس می‌توان گفت که از امروز تا 10 روز آینده پایتخت نشینان، دیگر دمای 40 درجه سانتی‌گراد را تجربه نخواهند کرد.

به گفته اصغری، بر اساس آمار به دست آمده طی 60 سال گذشته از ابتدای تیرماه تا نیمه مرداد، اوج گرما است.

کارشناس هواشناسی یادآور شد: دمای هوای کل کشور نیز طی چند روز آینده کاهش می‌یابد، البته این کاهش دما در سواحل دریای خزر محسوس‌تر خواهد بود به طوری‌که طی روز‌های آینده شاهد تداوم خنکی هوا در برخی منطق کشور به خصوص سواحل دریای خزر خواهیم بود.

اصغری درباره بارش باران در پایتخت بیان داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی پیش‌بینی می‌شود طی روزهای جمعه و شنبه شاهد بارش باران در ارتفاعات پایتخت باشیم، البته احتمال بارندگی در سطح شهر تهران نیز دور از انتظار نیست.

وی خاطرنشان کرد:‌ بر همین اساس هموطنان، ماه شوال را با خیر و برکت آغاز خواهند کرد به‌طوری‌که در بسیاری از مناطق کشور طی روز‌های آتی شاهد بارش باران و کاهش دمای هوا خواهیم بود. نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: