10:24 صبح | ۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
کد خبر: 18250 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ جمعه ۱۰ آبان - 5:37 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آلودگی هوا سالانه نزدیک به سه هزار تهرانی را می‌کشد

مرگ این تعداد بر اثر آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و ازون است/۲ هزار و ۵۲۲ مورد به علت بیماری قلبی و ۴ هزار و ۹۲۵ مورد به علت بیماری‌های تنفسی بستری می‌شوند.

 ایلنا: رییس مرکز سلامت، محیط و کار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مرگ سالانه ۲ هزار و ۷۲۴ مورد مرگ بر اثر آلودگی هوا در تهران خبر داد.

 

 

 

 

به گزارش گفتگو نیوز، "کاظم ندافی " در اولین کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای تهران در سازمان محیط زیست با اعلام این خبر افزود: مرگ این تعداد بر اثر آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و ازون است.

 

 

 

وی اظهار داشت: همچنین ۲ هزار و ۵۲۲ مورد به علت بیماری قلبی و ۴ هزار و ۹۲۵ مورد به علت بیماری‌های تنفسی بستری می‌شوند که این آمار بر اساس الگوی سازمان بهداشت جهانی است که ما تمام این اطلاعات را بومی سازی کرده‌ایم.

وی به نقش خودرو‌ها در آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: ۷۰ هزار خودروی فرسوده معادل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار خودروی با استاندارد یورو ۲ آلودگی ایجاد می‌کند بنابراین خروج خودروهای فرسوده باید جدی گرفته شود.

ندافی با تاکید بر اینکه تقویت دولت الکترونیک نیز نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت اظهار داشت: اگر ۴۰ درصد مردم تهران برای انجام کارهای خود از سامانه‌های الکترونیک استفاده کنند شاهد کاهش ۱۲ درصدی آلودگی هوا در پایتخت خواهیم بود.

برچسب هابرچسب ها: آب و هوا,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: