11:52 صبح | ۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
کد خبر: 20808 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۵ آذر - 10:18 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

آلودگی هوا به تهران بازمی گردد

این روند انباشت آلودگی به علت سکون هوا تا روز پنج شنبه ادامه خواهد یافت و پیش بینی ها نشان می دهد که از عصر پنج شنبه جو نسبتا ناپایداری تهران را در بر گیرد و همین امر موجب کاهش آلاینده ها از هوای شهر خواهد شد.

گفتگونیوز: مدیرگروه پژوهش دینامیکی و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی پیش بینی کرد که به علت سکون هوا ، امکان انباشت آلودگی در هوای تهران در روزهای آینده وجود دارد و هوا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مجددا آلوده شود.
مجید آزادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افرود: از آنجا که از اوایل هفته به ویژه روز یکشنبه شرایط وزش باد در تهران بسیار مطلوب بود ، هوای این کلان شهر در شرایط سالم قرار داشت ولی با توجه به کاهش وزش باد در امروز - دوشنبه - و سرد شدن هوا شرایط مساعد برای انباشت آلودگی هوا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه فراهم می شود.

وی پیش بینی کرد که به علت سکون هوا و پایداری جوی فردا - سه شنبه- با انباشت آلودگی در هوا مواجه هستیم و بدین ترتیب روز چهارشنبه هوای تهران در شرایط ناسالم قرار می گیرد.

عضو هیات علمی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جوی ادامه داد: این روند انباشت آلودگی به علت سکون هوا تا روز پنج شنبه ادامه خواهد یافت و پیش بینی ها نشان می دهد که از عصر پنج شنبه جو نسبتا ناپایداری تهران را در بر گیرد و همین امر موجب کاهش آلاینده ها از هوای شهر خواهد شد.

به گفته وی از آنجا که پنج شنبه و جمعه تعطیل است از این رو ممکن است تردد خودروها در سطح شهر کمتر شود و این کمک بزرگی برای کاهش آلودگی هواست .

آزادی اظهار داشت: به علت سرد شدن و سکون هوا در اوایل صبح پدیده وارونگی دما خواهیم داشت که در این میان توصیه می شود که با خودداری از تردد غیر ضروری در سطح شهر و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به کاهش آلودگی هوای شهر تهران کمک کنیم .

وی گفت: اکنون سرعت وزش باد در تهران 3 متر بر ثانیه در جهت غربی و دید افقی بیش از 10 کیلومتر است و شاخص های دمای هوا ، دمای 3 درجه سانتیگراد را نشان می دهد.

پایتخت نشینان در چند روز گذشته به مدد باد و باران روزهای سالم و پاکی را تجربه کردند، آسمان آبی و قله های پوشیده از برف برای تهرانی ها که به دیدن آن عادت چندانی ندارند، بسیار نشاط آور بود اما دوباره سکون هوا و انباشت آلاینده ها در روزهای آینده آسمان آبی را از چشم تهرانی دور خواهد کرد ، چه خوب است در این زمان به هم کمک کنیم و تا حد امکان از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنیم.

برچسب هابرچسب ها: هوا,آلودگی,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: