9:33 صبح | ۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
کد خبر: 21921 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ شنبه ۱۴ دي - 3:53 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بارش مرگبار برف در کهگیلویه و بویراحمد

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سه روزگذشته بر اثر یخبندان و لغزندگی جاده‌ها و معابر 23 مورد تصادف رخ داده گفت: 34 تن در این تصادفات مجروح شدند.

 

محمدرضا قنبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در شب‌گذشته پنج حادثه گازگرفتگی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا داشتیم که در هر پنج حادثه، ماموران امدادی مرکز اوژانس ۱۱۵به محل اعزام و اقدامات لازم را انجام دادند.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه در هیچکدام از این حوادث گازگرفتگی، تلفاتی جانی نداشتیم، اظهارکرد: لازم است مردم نکات ایمنی لازم را در استفاده از نعمت گاز خانگی رعایت کنند.

 

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، تعداد مصدومان ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن (CO) شب‌جمعه را ۱۵ تن اعلام و خاطرنشان کرد:‌ همه این افراد به کمک امدادگران اورژانس ۱۱۵از مرگ حتمی نجات یافتند.

 

قنبری همچنین از تماس 94 خانواده در روز جمعه به مرکز ۱۱۵ خبرداد و تصریح کرد: در این روز در ۵۷ ماموریت جداگانه خدمات درمانی لازم به ۵۷ بیمار و مصدومی که به کمک نیاز داشتند ارائه شد. برخی از این افراد در محل درمان شدند و 41 مورد نیز برای تکمیل مراحل درمان به بیمارستان‌های شهر یاسوج برای بستری انتقال داده شدند.

 

وی ادامه داد: امروز با افزایش رفت و آمدها و یخ‌زدگی سطح معابر پیش‌بینی می‌شود حجم بسیار بیشتری از حوادث مرتبط با برف و لغزندگی اتفاق بیفتد.

 

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تنها در سه روز چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه حدود 19 حادثه سقوط داشتیم که متاسفانه در یکی از این حوادث در شهر سی‌سخت فرد مصدوم جان خود را از دست داده است.

 

قنبری عنوان‌کرد: در این سه روز در شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مناطق سردسیری استان 11 مورد زایمان‌ داشتیم و امدادگران مرکز اورژانس 115 در همه این حوادث در محل حاضر شده و خدمات لازم را ارائه کردند.

 

وی اضافه کرد: براثر سرمازدگی یک جوان 23 ساله که به کوه رفته بود، در روستای جلیل دهستان سپیدار از توابع شهرستان بویراحمد که برف به بیش از یک متر می‌رسد جان خود را از دست داده است. بعد از پیداکردن و انتقال این جوان به پایین کوه و به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با وجود تلاش نیروهای اورژانس و هلال‌احمر استان و همکاری هلال‌احمر بابامیدان و انجام عملیات احیاء این تلاش بجایی نرسید و کار ساز نبود.

 

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مردم خواست تا با مشاهده و بروز هر مشکل و حادثه‌ای با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.



نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: