9:30 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 26520 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۰ فروردين - 1:14 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

وضعیت هوا در روز "سیزده بدر "

با توجه به ورود سامانه بارشی جدیدی از روز سه‌شنبه به شمال غرب كشور باید به روز 13 فروردین نزدیك‌تر شد تا بتوان پیش‌بینی دقیق‌تری داشت.
كارشناس سازمان هواشناسی كشور وضعیت آسمان تهران را در روز 13 فروردین، صاف و در بعضی از ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی كرد.

رضازاده درباره وضعیت جوی تهران در روز 13 فروردین كه روز طبیعت نامگذاری شده است و عموم مردم نیز در این روز خارج از منزل و محیط كارشان هستند، گفت: طبق پیش‌بینی‌ها آسمان تهران روز 13 فروردین صاف خواهد بود.

وی ادامه داد: برای سایر نقاط كشور نیز با توجه به ورود سامانه بارشی جدیدی از روز سه‌شنبه به شمال غرب كشور باید به روز 13 فروردین نزدیك‌تر شد تا بتوان پیش‌بینی دقیق‌تری داشت.

این كارشناس سازمان هواشناسی كشور با اشاره به بررسی آخرین داده‌های هواشناسی نیز از نفوذ سانه بارشی جدیدی از فردا از سمت شمال غرب كشور خبر داد و گفت: این سامانه سبب بروز رگبار، باران، وزش باد و رعد و برق در شمال غرب كشور، مناطقی از غرب و به تدریج ارتفاعات البرز مركزی، بوشهر، سواحل جنوبی دریای خزر و از روز چهارشنبه در شمال شرق كشور خواهد شد.

رضازاده افزود: در سایر نقاط كشور نیز تا اواخر هفته پدیده غالب جوی، وزش باد بوده و از روز چهارشنبه برای جنوب غرب و قسمت‌هایی از غرب كشور نیز غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و فردا نیز برای ارتفاعات البرز بارش‌های پراكنده دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته وی آسمان تهران برای فردا سه‌شنبه، صاف در اواخر وقت ابری در پاره‌ای نقاط رگبار و باران و برای روز چهارشنبه نیز نیمه‌ابری تا ابری گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
این كارشناس سازمان هواشناسی كشور ادامه داد: آسمان در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی برای روز سه‌شنبه، نیمه ابری تا ابری در پاره‌ای نقاط رگبار باران،‌برای روز چهارشنبه نیمه ابری در پاره‌ای نقاط رگبار و رعد و برق و در اواخر وقت همراه با كاهش ابر خواهد بود.

رضازاده آسمان استان اصفهان را برای روز سه‌شنبه صاف در اواخر وقت نیمه ابری همراه با وزش باد و برای روز چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی كرد.

به گفته وی آسمان استان ایلام نیز در روز سه‌شنبه صاف در اواخر وقت نیمه‌ابری همراه با وزش باد و برای روز چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در پاره‌ای نقاط همراه با غبار محلی و آسمان استان خراسان رضوی برای روز سه‌شنبه صاف و برای روز چهارشنبه، نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با رگبار باران و رعد و برق است.

وی ادامه داد: آسمان خوزستان نیز فردا صاف در پاره‌ای نقاط همراه با باد و گرد و خاك و برای روز چهارشنبه صاف در پاره‌ای از نقاط همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.
 
منبع: فارس
برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: