6:01 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
کد خبر: 29101 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۲ خرداد - 1:50 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بورس مثبت شد

در معاملات امروز بورس تهران هرچند حجم معاملات پایین بود اما سرمایه گذاران افزایش قیمت سهام شرکتها و جلوگیری از ریزش مجدد بورس را مشاهده کردند.

گفتگونیوزپس از ریزش دسته جمعی قیمت سهام شرکتها در هفته گذشته و افت بیش از 1000 واحدی شاخص بورس، امروز حمایت ها از بازار سرمایه تقویت شد و همزمان با افزایش قیمت‌ها، صف‌های خرید در بازار ایجاد شد.

 

این در حالی است که حمایت ها از تالار شیشه‌ای مقطعی بوده و هم زمان با افت شدید بورس صورت می گیرد به طوری که از ابتدای سال تاکنون بورس تهران رنگ آرامش به خود ندیده و با ابهامات زیادی دست و پنجه نرم می کند و تا برطرف نشدن ابهامات سیاسی و اقتصادی وضعیت بورس به همین منوال خواهد بود.

 

بنابراین بهتر است برای بهبود اوضاع بورس و بازگشت اعتماد سرمایه گذاران راهکاری قطعی در نظر گرفته شود تا سهامداران روزانه با افزایش زیان خود مواجه نشده و دارایی خود را از این بازار خارج نکنند.

 

بر این اساس در معاملات امروز با حمایت نسبی از بازار، دماسنج بورس رشد اندک 192 واحدی را تجربه کرد و تا کانال 74 هزار و 735 واحد بالا رفت.به این ترتیب در معاملات امروز حجم تقاضا نسبت به عرضه پیشی گرفت و رشد قیمت ها حاصل شد.

 

در بازار امروز شرکتهای پالایش نفت بندرعباس، مخابرات، مپنا، صندوق بازنشستگی، بانک پاسارگاد، سیمان کرمان و بانک صادرات بیشترین تاثیر را در رشد بورس گذاشتند.در مقابل شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، چادرملو، فولاد مبارکه و ملی مس مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند.

 

همچنین در بازار امروز شرکتهایی همچون مپنا، صندوق بازنشستگی، کنتور سازی و پالایشگاه نفت از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و معادن بافق، بهنوش ایران و نیروترانس بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

 

در مجموع در بازار امروز حدود 706 میلیون سهم به ارزش 215 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 359 هزار میلیارد تومان رسید.

منبع: ایسنا

برچسب هابرچسب ها: گفتگونيوز,بورس,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: