8:16 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
کد خبر: 35510 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۳ آذر - 9:15 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

وقوع 15 حریق در جنگل‌ها و مراتع سمنان

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از کاهش‌ 50 درصدی آتش‌سوزی‌ها در مراتع و جنگل‌های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، ابوالقاسم رحیمی با اشاره به کاهش حجم آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: خوشبختانه به واسطه جلسات متعددی که با مدیران و مسئولان شهرستانی داشتیم، آمار آتش‌سوزی در مراتع و جنگل های استان در هشت ماهه امسال کاهش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه طی هشت ماهه نخست امسال 15 فقره در سطح 26.5 هکتار از اراضی، مراتع و جنگل‌ها استان گرفتار حریق شده‌اند، افزود: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 26 فقره حریق و در سطح 51.5 هکتار بوده است.

رحیمی عنوان کرد: شهرستان‌های سمنان، سرخه ، گرمسار و آرادان تاکنون هیچ آتش‌سوزی در مراتع آنها رخ نداده است.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برگزاری جلسات متعدد با فرمانداران و بخشداران شهرستان‌های استان را یکی از عوامل کاهش آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: این جلسات باعث شده که موارد توجیهی در کنترل حریق منعکس شود و با در نظرگرفتن اقدامات پیشگیرانه در زمان وقوع حریق در جهت کاهش و کنترل آن سریعاً عمل شود.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از عوامل کاهنده آتش‌سوزی‌ها در مراتع استان اطلاع رسانی‌، ترویج فرهنگ منابع طبیعی و توجیه عمومی بوده است.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: