8:07 عصر | ۱۳۹۸ جمعه ۴ بهمن
کد خبر: 35782 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر - 11:56 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

گروگانگیر تکفیری استرالیا، شاعر ایرانی یا روحانی خودخوانده

"محمدحسن منطقی بروجردی" معروف به "هارون مونس" عامل گروگانگیری مسلحانه در مرکز سیدنی استرالیا که در این حادثه کشته شد در دهه 70 شمسی در ایران کتاب شعری با عنوان "درون و برون" منتشر کرده بود. براساس اطلاعات منتشر شده در سایت "خانه کتاب"، مجموعه شعر "درون و برون" در 208  صفحه در سال 1375 چاپ و توزیع شد.  قیمت این کتاب به هنگام انتشار هم 500 تومان بود.

شیخ «هارون مونس» روحانی خودخوانده ایرانی تبار که پلیس استرالیا وی را به عنوان فرد گروگانگیر سیدنی معرفی کرد، حدود یک ماه گذشته درباره بیعت با داعش بیانیه‌ای در سایت رسمی خود منتشر کرده بود.

رخی از رسانه‌های غربی مدعی هستند که یک شیخ خودخوانده ایرانی به نام هارون منطقی بروجردی که با فرار از ایران به استرالیا در سال 1996 نام خود را به هارون مونس تغییر داده و پیشتر نیز با انتشار ایمیل هایی در مخالفت با حضور نظامیان استرالیایی در افغانستان معروف شده بود، عامل گروگانگیری در سیدنی است.

به گزارش «تابناک»، شیخ هارون موسی پیشتر به خانواده های کشته شدگان استرالیا در افغانستان نیز نامه های اهانت آمیز می نوشته است. وی به همین اتهام در دادگاه حاضر شد و به 300 ساعت کار اجباری و عمومی محکوم شد

شیخ مونس سال گذشته به اتهام 40 مورد آزار جنسی زنان قرار است در فوریه سال 2015 در دادگاه حاضر شود. گفته می‌شود وی به عنوان یک شفاگر این زنان را مورد آزار قرارداده است. 

 

وبسایت و صفحه فیسبوک این فرد اکنون از دسترس خارج شده است ولی گفته می‌شود که وی اخیرا مدعی شده از رافضی بودن دست برداشته و مسلمان شده است. (تفسیر احتمالی وی از دست برداشتن از تشیع و گرویدن به افکار افراطی)

 

مجموعه‌ شعری به نام درون و برون پیش از این و در اواسط دهه 70 از منطقی بروجردی منتشر شده است.

انتشار نام هارون مونس توسط رسانه‌های استرالیا با اجازه مقامات ارشد پلیس این کشور صورت گرفته است.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
تصاویر اختصاصی بی‌بی‌سی از پایگاه عین‌الاسد پس از حمله موشکی ایران علی مطهری: گاهی افراد حر و آزاده رد صلاحیت می‌شوند و افراد متملق و چاپلوس تأیید می‌شوند در زمان حمله‌ها به هاشمی، خاتمی یک جمله در حمایت از ایشان صبحت نکرد؛ این انصاف نبود / با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / رادیو و تلویزیون و.. همه دست به دست هم داده بودند که در سال ۷۶ ناطق رای بیاورد، مردم هم لج کردند و به خاتمی رای دادند / وقتی هاشمی رئیس مجلس بود، احساس می‌کرد که اصلا مجلس هیچ‌کاره است، چهار نفر در شورای نگهبان نشسته بودند و جلوی همه مصوبات را می گرفتند مدعی العموم باید کدخدایی، علم الهدی، کوشکی و زینب ابوطالبی را تحت تعقیب قرار می داد اعتراض تیم های ایران به کنفدارسیون فوتبال آسیا رسمی شد/ورود اینفانتینو برای حل مشکل میزبانی نمایندگان ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد ماندن یا رفتن؛ از کیمیا علیزاده تا زینب ابوطالبی در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستم/ بررسی آلترناتیوهای طرح خروج از NPT جدال بر سر انتخابات شورای نگهبان پاسخی دارد؟