12:26 عصر | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
کد خبر: 36339 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۱ دي - 1:08 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

«بیکارگان» کشور هفت میلیون نفر هستند

در اصطلاح خارجی به این گروه از بیکاران 'neet' گفته می شود که در دوره ای به دنبال کار می روند، ولی پس از مدتی به صورت ابر پراکنده شده و خبری از آنها نیست و در اصطلاح عامیانه به این بیکاران، 'علاف' نیز گفته می شود.

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در کشور هفت میلیون نفر 'بیکاره' داریم، افرادی که فاقد هرگونه درآمدی هستند.

دکتر 'حسن طایی' روز پنجشنبه در بجنورد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این افراد نه اشتغال دارند و نه مهارت، و در عین حال به دنبال اشتغال هم نمی گردند.

وی اضافه کرد: در اصطلاح خارجی به این گروه از بیکاران 'neet' گفته می شود که در دوره ای به دنبال کار می روند، ولی پس از مدتی به صورت ابر پراکنده شده و خبری از آنها نیست و در اصطلاح عامیانه به این بیکاران، 'علاف' نیز گفته می شود.

وی افزود: این گروه بیکارگان می توانند برای بازار کار و اقتصاد ما مشکل ساز شوند و به نظر می رسد باید راهکاری اساسی برای مهارت آموزی و اشتغال این گروه اندیشیده شود.

* 1.5 میلیون شغل بازار کار ایران در دست افاغنه

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس آمار برآوردی، حدود یک میلیون و 500هزار فرصت شغلی در بازار کار ایران در دست افاغنه است.

طایی اظهار کرد: البته بر اساس آمار، شمار افاغنه ساکن در ایران می تواند بیش از این رقم باشد که این میزان فرصت شغلی در دست آنان است.

وی اضافه کرد: این گروه از اتباع خارجی، برخی از فرصت های شغلی سخت را در اختیار دارند که به نظر می رسد بیکاران ما در ایران کمتر به این نوع مشاغل علاقه مندند و یا حاضر به انجام آن نیستند.

وی در عین تاکید کرد: کارفرمایانی که به دنبال به کارگیری کارگر خارجی برای واحدهای تولیدی خود هستند، باید مراحل قانونی را بگذرانند.خاله وچه

آقا تورو خدا بیکارگان نه بیکاران درسته البته در سال دولت گذشته اونایی هم که شاغل بودند بیکار شدند با سیاست های من در آوردی وهاله نوری الته در پاکترین دولت گذشته خیلی ها با مدرک تحصیلی پایین به لحاظ اینکه ی جورایی به آقایان نسبت داشتند مشغول بکار شدند
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: