6:40 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
کد خبر: 36669 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱ بهمن - 3:10 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تجمع سهامداران در تالار شیشه‌ای

سقوط پی در پی شاخص بورس در ماه‌های اخیر و عدم اعلام برنامه‌های عملیاتی و اجرایی شفاف از سوی دولت، باعث تجمع سهامداران در ساختمان حافظ شد.

گفت وگونیوز:

به گزارش خبرنگار مهر، کاهش پی در پی شاخص کل بورس و افت‌های مکرر قیمت و سهام شرکت‌ها در ماه‌های اخیر که باعث شده است شاخص کل بورس به عنوان نماگر و دماسنج بورس به رقم 65 هزار واحد ریزش کند و موجی از نگرانی در بین سهامداران به‌وجود آورد و این امر باعث شده است که امروز برای دومین بار تعدادی از سهامداران معترض در بورس تهران تجمع کنند.

تعدادی از سرمایه گذاران و سهامداران بورسی و مالباختگان برای دومین بار در هفته های اخیر در تالار بورس و اوراق بهادار تجمع کرده‌اند. این اقدام امروز چهارشنبه با آغاز معاملات و افت مجدد شاخص‌های بورسی در تالار شیشه ای اتفاق افتاد.

با آغاز معاملات امروز صف فروش برای بیشتر شرکت‌ها تشکیل و جو تالار معاملات با تشنج همراه شد تا اینکه در نهایت تعدادی از سهامداران تصمیم به تجمع در طبقه همکف تالار شیشه‌ای گرفتند.

این سهامداران خواستار اعلام برنامه های روشن و شفاف از سوی مسئولان برای نجات بورس هستند.

با وجود اینکه دولت بارها اعلام کرده است که بازار سرمایه و بهبود شرایط آن از اهمیت و اولویت برخوردار است اما هنوز برنامه عملیاتی و اجرایی دقیقی از سوی دولتمردان و مسئولان بورس برای بهتر شدن شرایط اعلام نشده است. حتی تغییر رئیس کل سازمان بورس هم نتوانست به شرایط بورس کمک کند و افت‌ها همچنان ادامه‌دار شده است.

گفته می‌شود فعالان بازار سرمایه می‌خواهند نامه‌ای به رئیس جمهور بنویسند و مسایل را با وی در میان بگذارند تا مشکلات هرچه سریعتر رفع شوند.

ظاهرا قرار است حسن قالیباف اصل مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار با حضور در تالار شیشه‌ای به اعتراض سهامداران پاسخ دهد.

108

برچسب هابرچسب ها: بورس,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: