5:02 عصر | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
کد خبر: 38573 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۷ ارديبهشت - 9:34 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

جزئیات ربوده شدن 14 صیاد ایرانی در اقیانوس هند

رییس سازمان شیلات چگونگی ربوده شدن 14 صیاد ایرانی در اقیانوس هند توسط گروه تروریستی الشباب را تشریح کرد و گفت: درحال حاضر اطلاعاتی از این صیادان نداریم که امیدواریم مشکل از طریق دستگاه‌های ذیربط حل شود

گفت و گو نیوز: حسن صالحی - معاون وزیر جهاد کشاورزی، درباره چگونگی این حادثه اظهار کرد: لنج ماهیگیران ربوده شده در اقیانوس هند خراب می‌شود و در این هنگام کنترل و هدایت لنج از دست ماهیگیران خارج شده و آنها به مرزهای آبی سومالی وارد می‌شوند.

 

 به گزارش ایسنا، وی افزود: لنج صیادان ربوده شده در قسمتی از مرزهای آبی سومالی مجبور به پهلوگیری می‌شود که به گروه تروریستی الشباب اختصاص داشته است و در نتیجه ماهیگیران ایرانی که حدود 14 نفر بوده‌اند، توسط این گروه تروریستی ربوده می‌شوند.

 

رییس سازمان شیلات ایران اظهار کرد: در حال حاضر گزارش‌های لازم به دستگاه‌های ذیربط ارائه شده و وزیر جهاد کشاورزی پس از اطلاع از این مساله دستور پیگیری هرچه سریع‌تر را برای رسیدن به نتیجه داده است.

 

صالحی گفت: اطلاعات دیگری از 14 ماهیگیر ربوده شده در اقیانوس هند نداریم و امیدواریم این مشکل از طریق دستگاه‌های ذیربط حل شود.

 

به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی فرم‌ها و مکاتبات مخصوص برای این قبیل مسائل مانند گروگان‌گیری تکمیل و به دستگاه‌های ذیربط ارسال شده و در حال پیگیری است.

 

وی یادآور شد: سومالی به سه قسمت مختلف تقسیم می‌شود و ایران تنها با دولت رسمی این کشور در کمیته تون ماهیان اقیانوس هند ارتباط دارد.

 

به گفته رییس سازمان شیلات در حال حاضر 800 شناور ایرانی در اقیانوس هند مشغول صیادی هستند که تاکنون مشکلی برای آنها به وجود نیامده است.

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: