1:19 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
کد خبر: 43294 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ جمعه ۷ اسفند - 11:50 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آغاز شمارش آرای دو انتخابات

با اتمام زمان رای گیری در سراسر کشور، شمارش آرای دو انتخابات مجالس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور آغاز شد.

 گفت وگو نیوز: سرانجام پس از قریب به 15 ساعت، در های حوزه های اخذ رای بسته شد تا پس از دریافت آرای تمامی افراد حاضر در حوزه های اخذ رای، شمارش آرای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری آغاز شود.

به گزارش خبرنگار گفت وگو نیوز، ایرانیان بار دیگر حماسه آفریدند و با حضور چشمگیر خود بر سر صندوق های رای گام دوم در تحقق حماسه سیاسی سال 92 را در سال 94 برداشتند. 

از ساعت هشت صبح امروز، انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در سراسر کشور آغاز شد و اقشار مختلف جامعه با حضور بر سر صندوق های رای نامزدهای اصلح خود برای دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی را انتخاب کردند. 

گزارش های دریافتی از شعب اخذ رای در سطح شهر تهران و همچنین مراکز دیگر استان ها همچون مشهد، اصفهان، تبریز و ... نیز حاکی از این است که رقابت کلی به دو فهرست ائتلاف اصولگرایان و اتئلاف بزرگ اصلاح طلبان است و نامزدهای مورد حمایت همین دو طیف برای مجلس خبرگان رهبری نیز بیشترین رقابت را با یکدیگر دارند. 

از حالا فرآیند شمارش آرا در حوزه های انتخابیه آغاز شده و بر اساس اعلام مسوولان اولویت شمارش آرا با آرای مجلس خبرگان رهبری است.


اعلام نتایج در اسرع وقت

 

 حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور نیز پس از پایان مهلت رای گیری در نشستی خبری درباره زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات با بیان اینکه زمان اعلام نتایج به شرایط شهرستان‌ها و مناطق مختلف بستگی دارد، تاکید کرد که در اسرع‌وقت نتایج اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در برخی حوزه‌های انتخابیه با تراکم بالای جمعیت مواجه هستیم، درخواست‌های بسیاری به وزیر کشور مبنی بر تمدید زمان رای‌گیری ارسال شده بود که در همین راستا وزیر کشور تا ساعت 10 شب به صورت سراسری زمان رای‌گیری را تمدید کرد و از ساعت 10 به بعد نیز تصمیم‌گیری درباره تمدید مهلت رای‌گیری را به استانداران کشور تفویض کرد.

 

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: بر اساس اعلام وزیر کشور با توجه به حضور و تراکم بالای جمعیتی که در برخی شعب اخذ رای کلانشهرها وجود دارد استانداری‌ها باید تا آخرین نفر حاضر در حوزه انتخابیه فرآیند اخذ رای را انجام دهند. در همین راستا زمان اخذ رای در کلانشهرها و شعب اخذ رای سراسر کشور که در حال اخذ رای می‌باشند تا ساعت 23:45 دقیقه تمدید شد و مسوولین شعب اخذ رای موظفند در این ساعت درب‌های شعب را بسته و افرادی که جهت انداختن رای خود حضور دارند را به داخل شعب اخذ رای هدایت کنند و تا اخذ آخرین رای، رای‌گیری را ادامه دهند.

 

امیری در ادامه به زمان آغاز شمارش آرای انتخابات اشاره کرد و گفت: در برخی از شعب اخذ رای، رای‌گیری پایان یافته و در حال تنظیم صورتجلسه و شمارش آرا هستند اما در برخی شعب دیگر با توجه به تراکم جمعیتی که با آن مواجهیم هنوز رای‌گیری در حال انجام است.

 

قائم‌مقام وزیر کشور همچنین درباره زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات‌های دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تاکید بر این است که در اسرع وقت نتایج انتخابات اعلام شود اما اعلام نتایج کلی بستگی به شرایط شهرستان‌ها و مناطق مختلف کشور دارد؛ ممکن است در برخی شهرها نتایج زودتر اعلام شود و در برخی شهرها مانند کلانشهر تهران زمان اعلام نتایج به آینده موکول شود.

 

 

 به گزارش گفت وگو، روزهای آتی، روزهای سرنوشت سازی برای دولت و ملت ایران خواهد بود.


پایان پیام


880325نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: