6:22 عصر | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
کد خبر: 44528 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ شنبه ۳۰ مرداد - 2:52 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تلاش‌‌ها برای کاهش مقبولیت دولت آغاز شده است/ توهین به رییس‌جمهور مصرف انتخاباتی دارد

مهرعلیزاده گفت: بزرگان نظام و برخی اساتید حوزه که برای جامعه نقش الگو را دارند باید قبل از اینکه کار به ورود دستگاه قضایی و مدعی‌العموم کشیده شود، توصیه‌ها و رهنمودهایی را بدهند تا شاهد مسائلی از قبیل توهین به رئیس‌جمهور نباشیم.

گفت و گو نیوز: محسن مهرعلیزاده در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به توهین‌های اخیر به رییس‌جمهور عنوان کرد: ما باید در همه امور از جمله در رقابت‌های سیاسی اخلاق اسلامی را رعایت کنیم. رقابت در همه جوامع وجود دارد؛ منتها جوامعی پیشرفته هستند که اصول اجتماعی و حرمت دیگران را رعایت کنند.

او افزود: همه ما باید در اظهارنظرهای خود مراقب گفتار و رفتارمان باشیم؛ این هم به نفع جامعه است و هم به سود افرادی که در آن زندگی می‌کنند. سیاسیون هم نباید فراموش کنند که برای جامعه الگو هستند. با توجه به اینکه تا انتخابات زمان زیادی نمانده، برخی رقابت‌های سیاسی خود را به شکل زودهنگام در رفتارها و گفتارهای سیاسی نشان می‌دهد به‌گونه‌ای که مشاهده می‌کنیم برخی الفاظ را به رییس‌جمهور نسبت می‌دهند و مطالبی را خلاف شأن عنوان می‌کنند که کاملا با هدف سست کردن جایگاه دولت یازدهم صورت می‌گیرد و مصرف انتخاباتی دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: از همین الان تلاش‌ها برای کاهش مقبولیت دولت و آقای روحانی برای انتخابات سال ۹۶ آغاز شده است. البته تاریخ نشان داده که مردم ما قضاوت‌کنندگان خوبی هستند و فریب این جوسازی‌ها را نخواهند خورد.

او در پاسخ به این سوال که چقدر ضرورت دارد دستگاه قضایی به مسائلی همچون توهین به رییس‌جمهور ورود پیدا کند، گفت: بزرگان نظام و برخی اساتید حوزه که برای جامعه نقش الگو را دارند باید قبل از اینکه کار به ورود دستگاه قضایی و مدعی‌العموم کشیده شود، توصیه‌ها و رهنمودهایی را بدهند تا شاهد این مسائل نباشیم.  

مهرعلیزاده تاکید کرد: امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همسویی نیاز دارد. وحدت این است که همه در جهت منافع ملی و رشد فرهنگ عمومی و سیاسی کشور گام برداریم. فکر می‌کنم پیش از هر گونه برخورد قضایی با این مسائل، برخوردهای ناصحانه افرادی که در جامعه نفوذ کلام دارند، می‌تواند موثر باشد.

او همچنین در پایان گفت‌وگو با اشاره به فعالیت‌های شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای انتخابات سال آینده تاکید کرد: تاکنون صحبت شده که ادامه حرکتی که در سال ۹۲ صورت گرفت را در سال ۹۶ هم داشته باشیم. در همین راستا چهارچوب‌ها هم تعریف شده است همه اصلاح‌طلبان در همسویی با دولت سعی می‌کنند مواضع خود در سال ۹۲ را ادامه دهند.110

برچسب هابرچسب ها: گفتگونیوز,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: