7:04 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
کد خبر: 44622 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳ شهريور - 3:23 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

رویترز:قیمت نفت دربازارهای جهانی کاهش یافت

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت های نفت خام روز چهارشنبه بیش از یک درصد کاهش پیدا کرد، زیرا ذخیره سازی نفت خام در آمریکا افزایش یافت و نگرانی ها در مورد کاهش تقاضای نفت چین تشدید شد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، قیمت آتی نفت برنت دریای شمال در ساعت 06:14 امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن به 49 دلار و 32 سنت در هر بشکه رسید که نسبت به قیمت پایانی دیروز (سه شنبه) 64 سنت یا 1.3 درصد کاهش داشت.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در ساعت یاد شده در مقایسه با آخرین قیمت روز گذشته 72 سنت یا 1.5 درصد کاهش پیدا کرد و به 47 دلار و 38 سنت رسید.
عامل اصلی تقاضای بالای نفت در چین، پالایشگاه های مستقل و غیردولتی موسوم به «تی پات» ها هستند که از ژوئیه (تیر) گذشته پس از دریافت سهمیه واردات از دولت و اخذ مجوز، اقدام به واردات نفت خام کرده اند.
اما سخت گیری پکن در مورد این پالایشیگاه ها به دلیل فرار مالیاتی آنها، ترس از کاهش تقاضای نفت چین را تشدید کرد.
بر اساس اعلام دیروز انجمن نفت آمریکا، ذخیره سازی نفت خام در این کشور هفته گذشته افزایش یافت.
قیمت های نفت روز گذشته پس از آنکه اعلام شد، ایران علامت هایی می فرستد که نشان می دهد این کشور از یک اقدام مشترک برای بالا بردن قیمت نفت حمایت می کند، بالا رفت .
در پایان معاملات دیروز، هر بشکه نفت برنت دریای شمال به قیمت 49 دلار و 96 سنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت به بهای 48 دلار و 10 سنت معامله شد. 110

برچسب هابرچسب ها: گفتگونیوز,نفت, اوپک,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: