6:00 عصر | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
کد خبر: 44784 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۱ شهريور - 4:00 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

نمی‌گذارند رئیس دولت اصلاحات تئاتر برود اما آن آقا شهر به شهر سخنرانی می‌کند

نماینده مردم تهران تاکید کرد: نمی‌گذارند رئیس جمهور اصلاحات به تماشای تئاتر برود اما آن آقا شهر به شهر می‌چرخد و سخنرانی می‌کند، وزارت کشور در این زمینه باید جدی‌تر باشد.

به گزارش گفت و گو نیوز از ایلنا، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در نشست سراسری شورای نمایندگان انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه باید مسائل انتخابات ۹۴ مورد آسیب‌شناسی قرار بگیرد، گفت: یک عده‌ای با ما عکس سلفی گرفتند اما زنبیل‌شان را جای دیگری گذاشتند. ۵۰، ۶۰ نفر فرم‌های ما را امضا کردند اما این نمایندگان اکنون با ما نیستند و معلوم هم نیست چه کسی مسئولیت اقدامات آن‌ها را بر عهده می‌گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ تأکید ما در روند انتخابات ۹۴ تضعیف نشدن احزاب بود. پیشنهاد ما هم محور قرار گرفتن شورای هماهنگی اصلاحات و سپس نمایندگان رئیس جمهور اصلاحات بود. اما برخی دوستان عکس این روند را مدنظر داشتند.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه این فراکسیون دنبال تغییر قانون انتخابات و تقویت بُعد نظارتی مجلس است، افزود: برای انتخابات شوراهای شهر و روستا کمیته‌های مرکزی در مجلس تشکیل می‌شود که اعضای فراکسیون امید هم عضو از این کمیته‌ها خواهند بود تا مرقانون در این زمینه اجرا شود.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری همچنین با انتقاد از دولت گفت: آنقدر که ما انتظار داریم دولت با ما همراهی نمی‌کند. دولت می‌تواند خیلی کمک‌کار ما در فراکسیون امید باشد. ما معتقدیم رقیب دولت در انتخابات پیش رو، عملکرد خود دولت خواهد بود.

کواکبیان در ادامه با انتقاد از فضای امنیتی در دانشگاه‌ها گفت: چرا مجوز فعالیت به دانشجویان داده نمی‌شود و امکانات دانشگاه به صورت برابر در اختیار همه تشکل‌های دانشجویی قرار نمی‌گیرد؟

وی در پایان افزود: نمی‌گذارند رئیس جمهور اصلاحات به تماشای تئاتر برود اما آن آقا شهر به شهر می‌چرخد و سخنرانی می‌کند، وزارت کشور در این زمینه باید جدی‌تر باشد.

در ادامه این نشست پرسش و پاسخ با حضور مسئولان وزارت علوم برگزار شد و درباره مسائلی از قبیل راه‌اندازی تشکل‌های دانشجویی، ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی، لزوم رفع فضای امنیتی در دانشگاه‌ها، نحوه محاسبه حقوق و مزایای اعضای هیأت علمی و نقش حراست دانشگاه‌ها ردصلاحیت اساتید در انتخابات مجلس دهم بحث‌هایی انجام شد.

عصر امروز در ادامه این نشست انتخابات اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.110

برچسب هابرچسب ها: گفتگونیوز,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: