7:38 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
کد خبر: 50191 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۳ تير - 10:41 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

رسول منتجب نیا: اصلاح طلبان برای روحانی تعیین تکلیف نکنند

رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی و از زمره اصلاح طلبان حامی دولت روحانی است که در 4 سال گذشته هم تمام قد از دولت تدبیر و امید دفاع کرده است.

گفت و گو نیوز: این روحانی اصلاح طلب در گفتگوی اختصاصی با مستقل در خصوص شایعات پیرامون تغییر و ترمیم کابینه دوازدهم اظهار داشت:

به نظر من فشار آوردن بر شخص رئیس جمهور درباره تغییرات احتمالی در دولت آینده اصلاً کار درستی نیست. افراد خارج از دولت چون اشرافی به ارزیابی دقیق از عملکرد وزراء ندارند نمی‌توانند اظهارات کارشناسانه‌ای داشته باشند. تنها شخصی که صلاحیت این ارزیابی را دارد به اعتقاد من شخص رئیس جمهور است.

گمانه زنی‌های چهره‌های شناخته شده اصلاحات و برخی از احزاب اصلاح طلب مبنی برترمیم کابینه به نوعی تعیین تکلیف کردن برای منتخب ملت در29 اردیبهشت است.

منتجب نیا در بخشی دیگر از این گفتگو خاطر نشان کرد: رئیس جمهور نماد مطالبات ملی است و به لحاظ رأیی که از مردم گرفته است بیش از هرکس دیگر در مقابل مردم مسئول و پاسخگوست. من واقعاً متعجبم که برخی از اصلاح طلبان بدون در نظر گرفتن دغدغه‌های روحانی مرتب در بوق و کرنا می‌کنند که 50 یا60 درصد کابینه باید عوض شود. ما اصلاح طلبان حامی روحانی از هر تصمیم روحانی درخصوص ابقا یا ترمیم کابینه حمایت خواهیم کرد.

اصلاح طلب واقعی کسی است که بخواهد زمینه سازی برای تحقق جامعه مدنی نماید، نه اینکه فکر کند حالا که روحانی رأی آورده است حتماً باید مهره‌های مورد نظر این حزب یا آن حزب را در کابینه بگمارد.

نفر دوم حزب اعتماد ملی در ادامه اظهار داشت: مردمی که در 29 اردیبهشت به روحانی رأی دادند برتحقق آرمان‌های جنبش اصلاح طلبی تأکید دارند و پیام رأی 24 میلیونی این نیست که فلان آقا بیاید وزیر شود. ما قاطعانه اعلام می‌کنیم نه کسی را به روحانی برای پستی به عنوان وزیر معرفی می‌کنیم و نه فشار روی روحانی برای تغییر و تحول در دولت را منطقی می‌دانیم. روحانی با شجاعت بی نظیری که در 4 سال گذشته از خویش نشان داده به مراتب از اصلاح طلبان در مشی دموکراسی خواهی و تحول خواهی پیشگام تر است. هرچند که روحانی درسال 92 از جرگه اصول‌گرایی به سمت اصلاح طلبان آمد، مأموریت برای اجرایی کردن تفکرات اصلاح طلبی از شاخص‌های مهم عملکرد مثبت روحانی در دوره اول است. اعتماد مجدد مردم به رئیس جمهور مستقر علیرغم تمام جوسازی‌ها و تخریب‌های گسترده 4 سال و به‌ویژه ایام تبلیغات انتخابات حاکی از تدبیر و شجاعت وی است.

منتجب نیا در خصوص سهم خواهی برخی از احزاب اصلاح طلب از رئیس جمهور گفت: سهم خواهی به بهانه اینکه در کمپین انتخاباتی رییس جمهور بوده‌ایم، هرگز مقبول میلیون‌ها رأی دهنده به روحانی نخواهد بود. 24 میلیون رأی به رئیس جمهور مستقر دادند تا جامعه به عقب برنگردد نه اینکه مهره‌های حزب من یا جریان سیاسی من به پست وزارت برسند! من هرگز معتقد نیستم که کابینه شرکت سهامی است. افراد شاخص برخی از احزاب شناخته شده اصلاح طلب در آستانه رأی اعتماد وزرا به وادی سهم خواهی افتاده‌اند، از این اتفاق احساس خوبی ندارم زیرا بروز این رفتارها باعث رویگردانی مردم از احزاب و چهره‌های شاخص اصلاح طلب می‌گردد. باید به چهره‌های سهم خواه متذکر شد که مردم انتظار دارند جامعه در 4 سال آینده به سمت وسوی تعالی پیش رود ولی برخی آقایان فقط به فکرخویش و حزب متبوع شان هستند. سهم خواهی باعث می‌شود دولت دوازدهم در بن بست‌ها و چالش‌های پیش‌بینی نشده گرفتار گردد. فاتحان 29 اردیبهشت نگاه ملی دارند و براساس محوریت مطالبات آزادی‌خواهی به تعالی میهن چشم دوخته‌اند. درحالیکه برخی جریانات سهم خواه اصلاح طلب فقط به پست‌های دولت آینده چشم دوخته‌اند. متأسفانه این تناقض‌ها باعث می گردد باور افکار عمومی به اصلاح طلبان سست گردد.110

منبع: روزنامه مستقل

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: