8:17 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
کد خبر: 50310 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير - 10:13 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

رویکرد اصلاح‌طلبان به دولت دوازدهم حمایت است نه سهم‌خواهی/ دو سوم دولت یازدهم باید تغییر کند

یک نماینده مجلس ششم تاکید کرد: سرنوشت چهار سال آینده نیز تا حدود بسیار زیادی به نوع عملکرد دولت دوازدهم بستگی دارد. اگر این دولت خوب عمل کند، می‌تواند موجب تمدید مدیریت اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان در دولت سیزدهم شود ولی با کم‌کاری می‌تواند زمینه‌ بازگشت عوام‌گرایانه را فراهم کند.

گفت و گو نیوز: علی تاجرنیا در گفت‌وگو با ایلنا، در رابطه با انتظارات اصلاح‌طلبان از ترکیب دولت دوازدهم گفت: رویکرد اصلاح‌طلبان از آقای روحانی همانند چهار سال گذشته، حمایت از ایشان و نه سهم‌خواهی است.

 

 

روحانی به خواست حامیان خود پاسخ دهد

او با بیان اینکه آقای روحانی در چهار سال پیشرو وظیفه و رسالت سنگین و مضاعفی را برعهده دارد، اظهار داشت: با توجه به حمایت گسترده جریا‌ن‌های مختلف اصلاح‌طلب و گروه‌های مختلف مردمی که موجب شد تا آقای روحانی رای و پشتوانه بالایی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری کسب کرده و از قدرت بیشتری برخودار شوند، این انتظار از آقای روحانی وجود دارد که بیش از هر زمان دیگری به خواسته‌های حامیان خود پاسخ دهد.

 

 

روحانی با موانع کمتری در مجلس روبه‌رو است

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به تغییر مجلس نهم و روی کار آمدن مجلس دهم تصریح کرد: ترکیب مجلس کنونی نسبت به چهار سال گذشته متعادل‌تر شده و آقای روحانی برای معرفی وزرای دلخواه با موانع کمتری روبه‌رو است. همچنین رئیس جمهور با شرایط، مسائل و جریان‌های درون قدرت نسبت به چهار سال قبل آشناتر هستند.

 

 

روحانی وزرایی انتخاب کند که در دفاع از دولت تردید نداشته باشند

تاجرنیا با بیان اینکه انتظار داریم آقای روحانی در دولت دوازدهم رویکرد اصلاح‌طلبانه‌تری را در پیش بگیرد، خاطرنشان کرد: در ترکیب کابینه ضروری است تا چند اصل مورد توجه قرار گیرد. نکته نخست اینکه لازم است تا افراد در نظر گرفته شده برای تصدی مسئولیت وزارت، اهل کار و عمل جدی باشند. در دولت یازدهم، وزرایی بودند که انگیزه لازم برای حمایت از دولت و رئیس جمهور را نداشتند و به همین خاطر، رئیس جمهور باید وزرایی را انتخاب کند که در دفاع و حمایت از دولت تردیدی نداشته باشند.

 

 

دولت دوازدهم یکپارچه از روحانی حمایت کند

او اصل دوم در انتخاب وزرا را جهت‌گیری و باور داشتن آنها به شعارها و برنامه‌های رئیس جمهور دانست و ابراز داشت: در دولت یازدهم، به غیر از چند وزیر انگشت‌شمار، آقای روحانی از سوی دیگر اعضای هیات دولت حمایت نمی‌شد. در دولت دوازدهم باید با وحدت و به صورت یکپارچه از آقای روحانی حمایت کند. افراد مطرح برای تصدی مسئولیت نباید نقطه ضعفی داشته باشند و در حمایت از دولت جدی باشند.

 

 

افرادی که چند دوره وزیر بوده‌اند، انگیزه و خلاقیت لازم برای وزارت را ندارند

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران با بیان اینکه میانگین سنی وزرا هم یکی از دیگر مسائل مهم در ترکیب دولت دوازدهم باید باشد، عنوان کرد: پس از گذشت حدود ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ما نیازمند تدبیری جدی در شکستن حلقه بسته مدیران عالی هستیم. افرادی که چند دوره مسئولیت وزارت را برعهده داشته‌اند، از انگیزه و خلاقیت لازم برای ایفای نقش برخودار نیستند و وقت کافی را هم برای مسئولیت‌شان نخواهند گذاشت. ضروری است تا نسل دوم مدیران وارد عرصه‌های عالی مدیریتی شده و دولت جوانتر شود.

 

 

سرنوشت چهار سال آینده به عملکرد دولت دوازدهم بستگی دارد

تاجرنیا با بیان اینکه وجه همت دولت در تمامی عرصه‌ها باید عملگرایی و کار کردن باشد، یادآور شد: دولت دوازدهم نقش مهمی را در مطلوب نشان دادن تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدال برعهده دارد و سرنوشت چهار سال آینده نیز تا حدود بسیار زیادی به نوع عملکرد دولت دوازدهم بستگی دارد. به عبارت دیگر، اگر این دولت خوب عمل کند، می‌تواند موجب تمدید مدیریت اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان در دولت سیزدهم شود ولی با کم‌کاری می‌تواند زمینه‌ بازگشت عوام‌گرایانه را فراهم کند.

 

 

جابجایی و تغییر مسئولیت افراد کمک‌کننده نیست

او با تاکید بر اینکه باید حدود دو سوم دولت تغییر کند، بیان کرد: تغییر در دولت باید تغییر در کل چهره‌ها باشد. جابجایی افراد و تغییر مسئولیت آنها از سمتی به سمت دیگر کمک‌کننده نیست. در این راستا، به غیر از وزیر نفت، باید کل تیم اقتصادی دولت و تیم سیاست داخلی تغییر کنند.

 

 

کم‌کارترین مجموعه از دولت یازدهم، نزدیک‌ترین افراد به روحانی هستند

نماینده مردم مشهد در دوره ششم مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه کم‌کارترین و ناموفق‌ترین مجموعه از دولت یازدهم، نزدیک‌ترین افراد به آقای روحانی هستند و آقای روحانی بیشترین ضربات را هم از جانب همین افراد خورده است.110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: