5:59 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
کد خبر: 51497 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۲ دي - 10:07 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

معرفی پارک ملی سوئیس

پارک ملی سوئیس تنها پارک ملی این کشور است، و در دره Engadin در نزدیکی ایتالیا واقع شده است. این پارک دارای وسعتی برابر با ۱۷۰ کیلومتر مربع و از ذخایر طبیعی آلپ محسوب می شود. دارای جنگل های آلپ، ساختارهای سنگی بزرگ و مراتع آلپ است. ۸۰ کیلومتر مسیرهای مناسب برای پیاده روی در پارک وجود دارند که مسافران می توانند از آن ها استفاده کنند اما کمپ زدن در داخل پارک مجاز نمی باشد.

 پارک ملی سوئیس تنها پارک ملی این کشور است، و در دره Engadin در نزدیکی ایتالیا واقع شده است. این پارک دارای وسعتی برابر با ۱۷۰ کیلومتر مربع و از ذخایر طبیعی آلپ محسوب می شود. دارای جنگل های آلپ، ساختارهای سنگی بزرگ و مراتع آلپ است. ۸۰ کیلومتر مسیرهای مناسب برای پیاده روی در پارک وجود دارند که مسافران می توانند از آن ها استفاده کنند اما کمپ زدن در داخل پارک مجاز نمی باشد.

پارک ملی سوئیس 2

خصوصیات پارک ملی سوئیس

در تمام طول سال فعالیت های بسیاری در پارک انجام می شود، و مکان های بسیاری برای افرادی که از پارک ملی سوئیس دیدن می کنند وجود دارد. در نزدیکی ورودی پارک، روستای عجیب Zernez واقع شده است که در تمام سال تور داشته و زمستان ها میزبانی ورزش هایی مانند اسکی، اسنوبورد سواری، سورتمه سواری، و اسکیت برای گردشگران است. جشنواره های زمستانی، جشنواره های فیلم، ماراتن دوچه سواری، و بازار کشاورزان از دیگر جاذبه های این محل می باشند.پارک ملی سوئیس 3

گردشگران همچنین می توانند برای سفر به قرن هفدهم میلادی به تور روستای Guarda ملحق شوند، روستای عجیب دیگری که درست بالاتر از Zernez واقع شده است. همچنین یک تور کوهستانی دیگر در Mustair، در نزدیکی مرز ایتالیا برگزار می شود. پیش از ورود به پارک، می توانید با استفاده از مرکز بازدیدکنندگان و کارکنان Zernez اطلاعات بیشتری راجع به آن به دست آورید.

گردشگری و تفریحات پارک ملی سوئیس

گردشگری بخش مهمی از پارک ملی سوئیس را تشکیل می دهد. در گذشته پیاده روی های فراوانی در آن انجام می شده و سوئیس گردشگران را تشویق می کرد که به قدم زدن در پارک ملی دوست داشتنی خود و همچنین پیاده روی میان روستاها و شهرهای زیبای آلپ بپردازند. گردشگران می توانند از مسیرهای حرکت و جاذبه های پارک لذت ببرند. عده از افراد دسترسی به پارک ملی در Zernez در دره Engadin را آسان می دانند به این دلیل که زوریخ برای بسیاری از افرادی که از خارج به کشور سوئیس سفر می کنند محل خروج از مرز است.پارک ملی سوئیس 5

حیاط وحش پارک ملی سوئیس

پارک اساساً یک منبع طبیعی بزرگ از آلپ است، و محل گونه های مختلف گیاهان و جانوارن آلپ می باشد. مناظر زیبای آن در طول چهار فصل تغییر کرده و امکان لذت بردن از مناظر متفاوت را در هر فصل فراهم می کند. گیاهان پارک عبارتند از درختان با برگ های سوزنی، کاج اروپایی، خزه، آندروسس سوئیسی، گیاهان زمستانی، علفزارهای وحشی، و گل قدیفه، گل ملی سوئیس، که همگی از جمله بخش های مهم پارک هستند.

دیگر گیاهان داخل پارک عبارتند از جنتیانای زرد، رز آلپ، ارکیده سفید، گل های ناقوسی، و بوته های خاردار، و همچنین قارچ های خوراکی. در میان جانوران، بازدیدکنندگان مشتاق می توانند گوزن سرخ، گرگ، بز کوهی، سیاه گوش، روباه، موش خرمای کوهی، خرس قهوه ای، قورباغه چمن، کرکس های ریش دار، افعی شمالی، گوزن، عقاب طلایی و موش صحرایی را مشاهده کنند.

خطرات پارک ملی سوئیس

مسیرهای داخل پارک گاهی به دلیل شرایط آب و هوایی لغزنده می باشند، و گردشگران تور سوئیس باید همواره مراقب باشند که سر نخورند. برخی از حیوانات وحشی پارک به اندازه کافی بزرگ هستند که خطرناک باشند، و همیشه وقتی آن ها را مشاهده می کنید باید فاصله خود را حفظ کنید. برای چنین دلایلی، و همچنین اجتناب از اختلالات زیست محیطی غیر ضروری، غذا دادن به حیوانات پارک مجاز نمی باشد.

اثرات انسان ها بر روی حیوانات تاثیر گذاشته است و از مسافران درخواست می شود که چیزی را از داخل پارک خارج نکنند. علاوه بر این، امکان ورود سگ ها به پارک وجود نداشته و چیدن گل ها ممنوع است. بازدیدکنندگان باید تنها در مسیرهای طراحی شده حرکت کنند و به دلیل وجود حیوانات خطرناک کمپ زنی در این پارک مجاز نمی باشد.

بهترین زمان بازدید از پارک ملی سوئیس

بهترین زمان برای بازدید از پارک جهت پیاده روی بر روی کوهستان از ماه جولای تا ماه سپتامبر است. افرادی که به قسمت های بالاتر آلپ سفر می کنند باید بین ماه های جولای و آگوست و افرادی که قصد پیاده روی در قسمت های پایین کوه و پارک را دارند باید در ماه اکتبر به این محل سفر کنند. در زمستان، پیاده روی به روزها و بر روی مسیرهای کوتاهی که با برف پوشیده نشده اند محدود شده است.پارک ملی سوئیس 4

توصیه ها و دسترسی به پارک

از زوریخ گردشگران می توانند سوار قطار شده و پس از یک سفر ۲٫۵ ساعته به Zernez برسند، و پس از آن با اتوبوس به سمت پارک حرکت کنند. به خاطر داشته باشید که با توجه به پر شدن اقامتگاه های این منطقه در ماه های پر بازدید و مجاز نبودن کمپ زدن در پارک، رزرو هتل را از قبل انجام دهید.پارک ملی سوئیس 8

منبع : 

 

worldatlas

برچسب هابرچسب ها: سوییس,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: