8:28 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
کد خبر: 52807 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ فروردين - 8:36 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

قرار نیست چون اصلاح‌طلبیم با هر اعتراضی همراه شویم/هیچ سیستمی از انتقاد مبرا نیست

نماینده اصلاح‌طلب مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر این‌که هیچ سیستمی از انتقاد مبرا نیست، به نفوذ تفکر و گفتمان اصلاح‌طلبی در شئون مختلف حتی در میان اصولگرایان اشاره کرد و گفت که اصلاح‌طلبان هدف انتقادها بودند که چرا این‌قدر حرف مردم را می‌زنید!

گفت و گو نیوز: حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به نکات حائز اهمیت و برخی وقایع مهم سال ۹۶ اعلام کرد: برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، آغاز به کار دولت دوازدهم، بدعهدی امریکایی‌ها در قبال برجام، چند حادثه و سانحه غیرمترقبه و ناآرامی‌های دی‌ماه ازجمله مهمترین رویدادهای سال گذشته بودند.

 

 

هیچ سیستمی از انتقاد مبرا نیست

وی در پاسخ به پرسشی درمورد بالا گرفتن انتقادات نسبت به برخی چهره‌های اصلاح‌طلب و ریزش در پایگاه رای این جریان سیاسی در پی ناآرامی‌های دی‌ماه سال گذشته گفت: انتقاد حق همه شهروندان است و هر سیستم و سازمانی باید نسبت به انتقادها گوش شنوا داشته باشد. بنابر این هیچ سازمان و ارگانی نیست که بتواند خود را مبرا از انتقاد بداند و احیاناً نتوانیم به آن انتقاد کنیم.

 

 

قرار نیست چون اصلاح‌طلبیم با هر اعتراضی همراه شویم

نماینده اصلاح‌طلب مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر این‌که گاهی انتقادها مطابق با شرایط نیست، یادآور شد: اصلاح‌طلبان همواره تاکید کرده‌اند که پایبندی به قانون و اصل نظام را در اولویت دارند و بر این اساس، نباید انتظار داشت که چون ما اصلاح‌طلبیم، بنابر این اگر عده‌ای به اعتراض برخاستند، ما نیز با آن همراهی کنیم، به‌ویژه باتوجه به این‌که این انتقادات از برهه‌ای رنگ و بوی این را گرفت که اصل نظام را نشانه گرفته است. ما هرگز چنین ادعایی نکرده و نخواهیم کرد.

 

 

در اعتراض‌های دی‌ماه ابتدا دولت را نشانه گرفتند اما در ادامه هدفشان وسیع‌تر شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم با بیان این‌که تاریخ آشکار ساخته دلسوزترین گروه نسبت به کشور و نظام اصلاح‌طلبان هستند، اضافه کرد: کسانی که سعی می‌کردند هیزم به این آتش بریزند، رسوا شدند و مشخص شد که بسیاری از آن‌ها سوءنیت داشتند. دیدیدم که این گروه ابتدا دولت را نشانه رفتند اما در ادامه هدفشان وسیع‌تر شد و انگیزه‌ها مشخص شد.

 

 

اصلاح‌طلبان هدف انتقادها بودند که چرا این‌قدر حرف مردم را می‌زنید!

این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که طرح مطالبات مردم وظیفه اصلاح‌طلبان است، تاکید کرد: اصلاح‌طلبان، بدون نیاز به فضایی که اغتشاشگران از آن سوءاستفاده کنند، همواره حرف مردم را بازگو کرده‌اند. اصلاح‌طلبان همواره هدف این انتقاد بوده‌اند که چرا این‌قدر حرف مردم را می‌زنید.

عابدی در پاسخ به این پرسش که با این اوصاف استراتژی جریان اصلاحات برای ادامه راه چه خواهد بود، گفت: استراتژی اصلاح‌طلبان از گذشته تاکنون و همچنین در آینده این خواهد بود که انقلاب و نظام را برای مردم بخواهیم؛ چراکه معتقدیم سیستمی که می‌تواند خواسته‌ها و مطالبات مردم را محقق کند، همین نظام جمهوری اسلامی است و اگر فکر کنند نظامی دیگر می‌تواند جوابگوی نیازهای مردم باشد، اشتباه می‌کنند.

او در پاسخ به سوالی دیگر درباره طرح موضوعاتی همچون پارلمان اصلاحات در سال‌های اخیر و جدی‌تر شدن آن در سال گذشته، و جدی‌تر شدن بحث پوست‌اندازی جریان اصلاحات و لزوم اصلاحات درونی این جریان سیاسی، یادآور شد: همان‌طور که همواره گفته می‌شد تفکر انقلاب اسلامی صادر شدنی نیست اما امروز تاثیر این دیدگاه را در بسیاری از نقاط جهان می‌بینیم، تفکر اصلاح‌طلبی هم در بسیاری از شئون رخنه کرده است.

 

 

گفتمان اصلاح‌طلبی حتی در میان اصولگرایان هم قدرت گرفته است

وی افزود: امروز گفتمان اصلاح‌طلبی حتی در میان اصولگرایان هم قدرت گرفته و اگر هدفمان تقویت گفتمان باشد، نباید به تابلوها و برندها توجه کنیم. امروز آزادی مطبوعات و توجه به مطالبات و خواست مردم در میان اصولگرایان هم طرفدار پیدا کرده و با این حساب نباید نگران باشیم.

نماینده اصلاح‌طلب مردم اصفهان در مجلس با بیان این‌که اتکای اصلاحات به رای مردم و فعالیت تشکل‌ها و احزاب است، یادآور شد: اگر تشکل‌ها و احزاب برخاسته از رای مردم باشند، پوست‌اندازی جریان اصلاحات معنا ندارد.

عابدی در پایان تاکید کرد: آن‌چه مسلم است آن‌چه امروز به کرسی نشسته برخاسته از رای و نظر مردم است و هرگاه مردم تشخیص دهند که نیاز به تغییر وجود دارد، می‌توانند نسبت به اعمال تغییرات اقدام کنند.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: