7:33 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين
کد خبر: 53148 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت - 9:11 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بیانیه شاخه جوانان و دانشجویان اعتماد ملی در اعتراض به عدم معرفی گزینه جوان توسط شورای شهر تهران

بیانیه شاخه جوانان و دانشجویان اعتماد ملی در اعتراض به عدم معرفی گزینه جوان توسط شورای شهر تهران

گفت و گو نیوز: در هفته جاری نامه ای توسط جمعی از جوانان فعال سیاسی در رسانه ها منتشر شد که در دل متن متین و آرام مطالبه ای را فریاد زدند که سالهاست مدیران عالیرتبه به آن بی اعتنا و بی توجهند.
در هر انتخاباتی نامزدها شعاری جذاب و خوش رنگ و لعاب را در ارتباط با جوانگرایی مطرح می کنند و از این تار و پود برای خود حریر می بافند و فراموش می کنند که این ردایی که بر قامت دارند از تار و پود جوانان صبور و نجیب این آب و خاک است.
هر بار صحبت از جوانگرایی می شود انگ بی تجربگی را بر پیشانی جوانان می زنند و هر بار بنا بر حضور جوانان در عرصه های مختلف می شود نگران می شوند که مبادا خطری نظام را تهدید کند. آقایانی که انگ بی تجربگی به جوانان می زنند بگویند که امروز در 40 سالگی نظام جمهوری اسلامی چه گلی به سر مردم زده اند که جوانان را به چوب بی تجربگی می رانند؟
امروز پس از 4 دهه حضور یک نسل در چرخه حکمرانی مگر جز این است که در همه شاخص ها عقب مانده ایم؟
دلبستگی به قدرت و مال و پست و مقام هم حد و حدودی دارد! امروز به مردم چه گزارشی از سالها حضور در عرصه های مختلف حاکمیتی می توانید ارائه کنید که مردم به شما بگویند دست مریزاد؟
هنوز که هنوز است به رشادت جوانان در سالهای دفاع مقدس می بالید و مردم تنها دولت موفق و محبوب را دولت مهندس موسوی می دانند که کابینه ای جوان زمام امور را در دست گرفته بود.
نامه جوانان به اعضای شورای شهر تهران مبنی معرفی یک نامزد جوان مطالبه به حقی بود که متاسفانه منتخبین ملت در این نهاد مردمی به آن اعتنا نکردند.
پیامد این بی اعتنایی را خود اعضای شورای شهر بررسی کنند. به شعارهای پیش از انتخابات و پس از انتخابات بیاندیشند و تبعات آن را برای جامعه مورد کنکاش قرار دهند.
 بعد از چهل سال هنوز نظام نتوانسته به جوانان اعتماد کند و این یعنی یک زنگ خطر که باعث دوری جوانان و حاکمان می شود و یک گسست و شکاف عمیق که غیر قابل جبران است.
متاسفانه هر چه جلوتر می رویم رفتارهای نا امیدکننده ای را مشاهده می کنیم که اعتراض جامعه را به دنبال خواهد داشت. اعتراض به عملکردها و بی توجهی به شعارها و وعده ها.
اینکه امروز بخشی از مردم نسبت جریان اصلاحات نا امید شدند مسئولیت آن با منتخبین آنها در 29 اردیبهشت 96 است و تنها کسانی که می توانند این امید را زنده کنند هم منتخبین اردیبهشت 96 خواهند بود.
امیدواریم که در آینده شاهد تغییر رویکرد و اصلاح امور و توجه جدی به جوانان و موضوع جوان سازی حاکمیت باشیم. این موضوع قطعا خیرات و برکاتی نصیب نظام خواهد کرد و شاهد رشد و اعتلای نظام و نه عقب ماندگی آن خواهیم بود. انشالله
3 اردیبهشت 1396
شورای مرکزی شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی

110

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: