5:58 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
کد خبر: 55839 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۹ مهر - 10:30 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

روز خوش «ریال» / دلار به کانال 14 هزار تومان برگشت / یک دلال: امروز میلیون ها تومان ضرر کردم / هجوم مردم برای فروش ارزهای خانگی / روند کاهش قیمت ارز همچنان ادامه دارد

به گفته ی کارشناسان اقتصادی، پس از ورود ارزهای خانگی و سیاست جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار، نرخ های امروز (دوشنبه) به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

گفت و گو نیوز: پس از ورود ارزهای خانگی و سیاست جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار، نرخ های امروز (دوشنبه) به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

به گزارش «انتخاب»؛ هر دلار آمریکا در معاملات امروز دوشنبه (نهم مهر) تا لحظه تنظیم این خبر از بالای ۱۷ هزار تومان به حدود ۱۴۳۵۰ تومان رسید.

بر اساس گزارش‌ها تقاضا برای فروش امروز افزایش یافت و از تعداد خریداران کاسته شده است.

یکی از دلالان میدان فردوسی به مهر گفته: "از صبح میلیون ها تومان ضرر کرده ام، چرا که دلار به نرخ بالا از مردم خریده ام و اکنون اگر بخواهم آن را بفروشم حتما باید ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان روی هر دلار ضرر بدهم."

براساس این گزارش، بعضی صرافی‌ها تابلوهای قیمت خود را خاموش کرده و از خرید ارز خودداری می کنند؛ چرا که نرخ را مشخص نمی دانند و خرید و فروش را در چنین شرایطی به صرفه نمی بینند.

این در حالی است که بعضی دیگر اما معامله انجام می‌دهند.

ددر همین حال،  بیرکل کانون صرافان ایرانیان در توضیح چرایی اتفاقات امروز گفت: ورود ارزهای خانگی و برنامه بانک مرکزی برای مدیریت بازار، نرخ های امروز (دوشنبه) را به طور قابل توجهی کاهش داد.

«رضا ترکاشوند» یکی از دلایل کاهش نرخ ها نسبت به هفته های گذشته را تمایل دارندگان ارز به فروش ذکر کرد و ادامه داد: بانک مرکزی آیین نامه ای برای عرضه ارز به بازار در دست تهیه دارد که فروش ارز به مردم را تسریع و تسهیل می کند؛ اگر این اتفاق بیفتد و این آیین نامه اجرا شود، بازار می تواند خود را تعدیل و کنترل کند.110نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: