6:32 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
کد خبر: 59663 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد - 8:34 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

مازنی: برخی منافعشان در نداشتن قانون و سازمان است

من سال گذشته اعلام کردم مسئله هنرمندان ایران نداشتن نظام صنفی است که این برای هنرمندان خوب نیست. در این راستا باید طرح نظام صنفی هنرمندان بوجود بیاید و امیدوارم در کمیسیون فرهنگی طرح از پیش تعیین شده آن در مجلس به تصویب برسد. نداشتن سازمان و قانون در کار شما به خود شما ربط دارد که اگر کمک و همکاری کنید ما در رفع مشکلات آن کمک خواهیم کرد.

گفتگو نیوز: حجت الاسلام احمد مازنی گفت: من سال گذشته اعلام کردم مسئله هنرمندان ایران نداشتن نظام صنفی است که این برای هنرمندان خوب نیست. در این راستا باید طرح نظام صنفی هنرمندان بوجود بیاید و امیدوارم در کمیسیون فرهنگی طرح از پیش تعیین شده آن در مجلس به تصویب برسد. نداشتن سازمان و قانون در کار شما به خود شما ربط دارد که اگر کمک و همکاری کنید ما در رفع مشکلات آن کمک خواهیم کرد.

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از ایسنا احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در سخنانی بیان کرد: مساله هنرمندان در ایران نداشتن نظام صنفی است و این در شأن هنرمندان نیست که در سطح وزارت کار بخواهند پرونده ایجاد کنند. آنها کمتر از پزشکان نیستند که نظام جداگانه داشته باشند زیرا هنر یک شغل است. ما طرح تأسیس سازمان نظام صنفی هنر را تهیه کردیم و به وزارت ارشاد و دیگر صنوف دادیم تا آن را مطالعه کنند. اشکالاتی در طی یک سال گذشته وجود داشت و سو تفاهم‌هایی ایجاد شد که حاکمیت می‌خواهد در کار هنرمندان دخالت کند. توضیح این است که قانون نظام صنفی باید ایجاد شود و بعد خودشان رأی گیری و نماینده خواهند داشت. اشکال دوم این است که برخی منافعشان در نداشتن قانون و سازمان است که مدیران تولید در حل این مورد می‌توانند نقش مؤثری داشته باشند.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: