2:31 عصر | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 59898 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير - 1:45 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آخرین جزئیات درباره زلزله مسجد سلیمان/ افزایش تعداد مصدومان به 37 نفر +یک کشته +عکس

به گزارش گفتگونیوز ، حیدر حجتی‌نیا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن تایید این خبر اظهار داشت: کانون اصلی زلزله 5.7 دهم ریشتر در 45 کیلومتری یکی از بخش های تابعه مسجد سیلمان واقع در استان خوزستان به وقوع پیوست.

وی افزود: تاکنون خسارت جانی ناشی از این زلزله گزارش نشده ولی در شهرستان مسجد سلیمان میزات خسارت های مالی بالایی داشته است.

وی ادامه داد: میزان حجم زلزله در استان بسیار بالا بوده و در اکثر شهرستان های این استان احساس شده است.

فرماندار مسجد سلیمان عنوان کرد: هم اکنون نیروهای امدادی در تمامی شهرستان و توابع  اطراف آن جهت ارزیابی و امدادرسانی حضور دارند.

 

 

یک کشته و 4 مصدوم

همچنین شاهپور باقری رئیس جمعیت هلال احمر مسجد سلیمان نیز در گفت و گو با ایلنا تعداد زخمی را روبه افزایش دانست و گفت : در آخر‌ین  خبر  یک مرد کهنسال در منطقه 22 بهمن مسجد سلیمان در اثر سکته قلبی و ترس جان خود را ازدست داد و  4 نفر نیز مجروح شدند.

وی افزود : تیم‌های ارزیاب برای کارشناسی میزان خسارت ها در سطح شهرستان وروستاهای توابع مسجد سلیمان به منطقه اعزام شدند. پنج اکیپ امدادی از شهرستان مسجد سلیمان و معین از جمله اندیکا ،لالی وشوشتر و .... به محل حادثه اعزام شده ودر حال امدادرسانی هستند.

این زلزله در بیشتر مناطق استان خوزستان از جمله اهواز ،آبادان،شوشتر ،ایذه ، دزفول ،شوش وبندر امام نیز احساس شد.

علی خدادادی،مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان نیز به ایلنا گفت: نیروهای ما جهت بررسی ابعاد حادثه امروز - دوشنبه 17 تیرماه- هم اکنون در منطقه حضور داشته ودر حال امداد رسانی و بررسی میزان خسارت های وارده در منطقه هستند. بیشترین خسارت به مناطق مسجد سلیمان وارد شده است.

 

 

افزایش تعداد مصدومان

براساس آخرین خبر از فرمانداری مسجد سلیمان ،حجتی نیا فرماندار این شهرستان از افزایش تعداد مجروحان گفت و افزود : تا کنون 37 نفر مصدوم شدند که اغلب آنان دچار جراحت های سطی شد‌ه اند.

وی همچنین به ایلنا گفت: حدود 25 درصد از منازل روستایی توابع شهرستان  مسجد سلیمان بر اثر زلزله تخریب شده و آسیب جدی دیده اند ولی هنوز اطلاع دقیقی از خسارات وارده به اماکن عمومی و شهری مسجد سلیمان در دست نیست که امیدوارم آن نیز بزودی مشخص شود .تیم های ارزیاب  نیز در حال بررسی دقیق تر  خسارات ناشی از زلزله امروز مسجد سلیمان هستند.

این خبر به روزرسانی می‌شود .

زلزله-8

زلزله10

زلزله7

زلزله-11نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: