5:04 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
کد خبر: 60449 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ شهريور - 7:58 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

پایان مطالعه انتقال آب خزر به فلات مرکزی و شکست راهبرد فشار حداکثری دشمن

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۲۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین آن‌ها منتشر می‌شود:

نبود منع قانونی ورود زنان به ورزشگاه‌ها

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: هیچ گونه منع قانونی در زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

لعیا جنیدی در سفر همدان افزود: با وجود اینکه نظر خود را  در زمینه حضور بانوان در ورزشگاه بیان کرده‌ام اما برخی در این مورد کم مهری می‌کنند.

فرصت فضای مجازی از جوانان گرفته نشود

معاون حقوقی رئیس جمهوری همچنین در کارگروه حقوق شهروندی همدان تاکید کرد: فضای مجازی ظرفیت‌های مناسبی برای ایجاد کسب و کار دارد و نباید با ایجاد موانع، این فرصت ها را از جوانان بگیریم.

سه هزار کیلومتر راه‌ روستایی آسفالت می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان سال ۹۹ در قالب طرح اقدام ملی، سه هزار کیلومتر راه‌ روستایی در کشور زیر پوشش آسفالت قرار می‌گیرد.

محمد اسلامی در حاشیه شروع عملیات اجرایی پل کابلی محور سوادکوه - تهران افزود: اکنون دو هزار کیلومتر از طرح آسفالت راه روستایی کشور در دست اجرا است که در سال‌جاری به پایان می‌رسد.

حرکت قوه قضائیه در مبارزه با فساد مستمر است

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه حرکت بزرگ و محکمی برای مقابله با فساد آغاز شده است که نیاز به همکاری مردم و مسئولان دارد، گفت: برخورد و مبارزه قوه قضائیه با فساد ادامه دارد.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید دادگستری ایلام اظهار کرد: امروزه اختلاس، فساد در بخش‌های مختلف و سوء استفاده از ارزهای دولتی بیشتر از اقدامات دشمنان به مردم ضربه می‌زند.

برخورد با افرادی که با دشمن همکاری می‌کنند

معاون اول قوه قضاییه همچنین عصر شنبه در آیین معرفی رئیس کل جدید دادگستری لرستان گفت: اگر آگاهانه یا ناآگاهانه کسی با دشمن همکاری کند، بدانند در حافظه قوه قضاییه و مردم باقی مانده و با آنها برخورد خواهد شد.

نباید فرصت‌های اشتغال در فضای مجازی را از جوانان گرفت

 معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: فضای مجازی ظرفیت‌های مناسبی برای ایجاد کسب و کار دارند و نباید با ایجاد موانع، این فرصت ها را از جوانان بگیریم.

لعیا جنیدی در کارگروه اعضای حقوق شهروندی همدان با بیان اینکه فضای مجازی محیط مناسبی برای کسب و کار دارد، افزود: گردشگری، بومگردی و شرکت های دانش بنیان نیز ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال دارند و امکان محدود کردن آن ها باید کاهش یابد.

ساماندهی ۱۰۰۰ گردان سایبری در کشور 

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تهدیدهای سایبری دشمن، از ساماندهی ۱۰۰۰گردان سایبری در سطح کشور با حضور نیروهای انقلابی خبر داد.

غلامرضا سلیمانی در گفت و گو با ایرنا در پاسخ به این سوال که بسیج در برابر تهدیدات سایبری دشمن چه برنامه ای دارد؟ گفت: حضور نیروی انقلابی در فضای مجازی نسبت به گذشته شرایط بهتری پیدا کرده است و بسیج توانسته است با سازماندهی جوانان با انگیزه و پرتحرک و دارای تخصص در حوزه فضای مجازی ، تحت عنوان گردان های سایبری، ۱۰۰۰ گردان سایبری ساماندهی کند.

راهبرد فشار حداکثری علیه نظام اسلامی شکست خورده است

 فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه آمریکا برای نظام اسلامی محاسبه های عجیب و غریب انجام و آینده وحشتناکی را طراحی کرده بود، گفت: آمریکا در راهبرد فشار حداکثری علیه نظام اسلامی شکست خورده و بواسطه فشارهای پیاپی در منطقه نیز دچار سرخوردگی و سرگردانی راهبردی شده است.

 امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در آیین گرامیداشت سه دهه فعالیت هیات رزمندگان اسلام قم در مجتمع فرهنگی امام (ره) قم اظهار داشت: افراد معلوم الحالی مانند ترامپ و همپالگی های آن ما را به ذلت تسلیم دعوت می کنند، هیهات که چنین ذلتی را بپذیریم پاسخ ملت ایران به امثال ترامپ هیهات من الذله  است.

پرداخت ۲۲۰۰ هزار میلیارد ریال وام اشتغال روستایی

معاون دهیاری‌های سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی برای کاهش بیکاری بین روستاییان کشور پرداخت شده‌ است.

سعیدرضا جندقیان در جمع دهیاران شهرستان سلماس آذربایجان غربی افزود: با این میزان تسهیلات، ۷۰۰ طرح اشتغال روستایی در کشور اجرایی شد.

جابه جایی زایران اربعین حسینی با هشت هزار دستگاه اتوبوس 

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: برای جابه جایی زایرین اربعین هشت هزار دستگاه اتوبوس ساماندهی شد.

عبدالهاشم حسن نیا افزود: به دلیل بازگشایی مرز خسروی پیش‌بینی می شود که امسال حدود ۲.۵ تا سه میلیون زایر در آیین پیاده روی اربعین شرکت کنند.

افزایش ظرفیت تولیدی صنعت پتروشیمی کشور به ۱۰۰ میلیون تن 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: با افتتاح ۲۷ طرح پتروشیمی در حال اجرا در کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن خواهد رسید.

 بهزاد محمدی‌ در جریان بازدید از طرح پتروشیمی آرتا انرژی اردبیل با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی زنده و رو به جلوست، افزود: ظرفیت فعلی این صنعت ۶۶ میلیون تن است.

۸۰ درصد مردم توان پرداخت هزینه بیمارستان‌های خصوصی را ندارند

 معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه ۸۰ درصد مردم توان پرداخت هزینه بیمارستان‌های خصوصی را ندارند گفت: توجه به مستضعفان اولویت این وزارتخانه است و باید این اولویت در صدر تمام برنامه‌های حوزه بهداشت باشد.

ایرج حریرچی در آیین تکریم و معارفه رئیسان سابق و جدید دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: تنها ۳ تا ۴ درصد مردم توان استفاده از خدمات بیمارستان‌های خصوصی را دارند و حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد نیز با کمک بیمه‌های تکمیلی می‌توانند به این بیمارستان‌ها مراجعه کنند، به همین دلیل توجه به مستضعفان باید در صدر اولویت‌ها باشد.

مطالعات مرحله اول انتقال آب خزر انجام شد

 مجری طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی گفت: مطالعات مرحله اول طرح ملی انتقال آب خزر به فلات مرکزی کامل شده است.

محمد کهریزی در ششمین نشست ستاد راهبردی آب استان در سالن غدیر استانداری سمنان افزود: اخذ مجوزهای قانونی برای انتقال آب خزر در حال پیگیری است. مرحله بعد برای اجرای طرح ملی انتقال آب خزر به فلات مرکزی فراخوان شناسایی و ارزیابی سرمایه گذاران است.

شرکت چهار میلیون دانش آموز در سوگواره «احلی من العسل»

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: چهار میلیون دانش آموز از سراسر کشور امروز به مناسبت هفتمین روز از محرم الحرام به یاد رشادت‌های قاسم بن حسن(ع) در سوگواره «احلی من العسل» شرکت کردند.

محمدرضا مسیب زاده در حاشیه برگزاری سوگواره دانش‌آموزان شهرستان‌های استان تهران در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اظهارداشت: دانش آموزان پسر مقطع اول و دوم متوسطه امروز در ۷۵۰ نقطه از سراسر کشور در مراسم بزرگداشت حضرت قاسم بن حسن(ع) شرکت کردند.

 

 

گزارش‌های خبری مراکز استان‌ها:

"سفره پر رونق عزاداری حسینی در بازار گران محرم" گزارشی از مشهد که در آن آورده شده است شور و شوق حسینی مردم دیار امام رضا (ع) و دلدادگی برای اهل بیت (ع) نشان می‌دهد که گرانی‌های بازار چیزی از اشتیاق مردم این خطه برای سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) نکاسته و همچنان بساط نذری‌ها، روضه‌ها و عزاداری‌ها گسترده است.

گزارش" پله‌هایی که راه کردستان طی کرد" از سنندج که به زیرساخت‌های حوزه راه کردستان در دولت تدبیر و امید اشاره کرده است .

بوشهر گزارشی با عنوان "حلقه عاشقی در شرجی و گرما بالای ۴۰ درجه" منتشر کرده و به عزاداری سرور و سالار شهیدان در استان همانند سایر شهرها و روستاهای کشور در ماه محرم با شور و حرارت پرداخته است.

"بازگشایی مرز خسروی تحقق شیرین وعده دولت تدبیر و امید" گزارش از کرمانشاه که در آن به بازگشایی مرز رسمی خسروی نزدیکترین نقطه کشور به کربلای معلی، به عنوان یکی از وعده‌های شیرین دولت تدبیر و امید تاکید شده است.

همدان گزارشی تحت عنوان "پازل توسعه زاگرس؛ گنجی در آغوش رنج‌" منتشر کرده و نوشته است طبیعت و تمدنی غنی، زیرساخت‌های قوی حمل و نقل، دانشگاه‌های فعال، ظرفیت‌های بی‌نظیر کشاورزی و امنیت پایدار به عنوان قطعات پازل توسعه زاگرس، موجب شد تا مدیران کلیدی استان‌های ایلام، لرستان، کرمانشاه و همدان دورهم جمع شوند و داشته‌های خود را بار دیگر مرور کرده و بدانند برای در آغوش کشیدن گنج توسعه و ترقی چه رنج‌هایی باید بکشند."

"قیمت‌ها در این فرودگاه فقط اوج‌ ‌می‌گیرند" به گرانفروشی در فرودگاه شیراز، نارضایتی مردم و کارکنان غرفه‌های فرودگاه پرداخته است.

«چم‎مهر» ۶ ماه پس از سیلاب " عنوان گزارشی از مرکز خرم آباد که به وضعیت روستای چم مهر ماه‌ها پس از سیل پلدختر اشاره شده است.

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: