4:43 عصر | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
کد خبر: 60462 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور - 1:35 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

محسن هاشمی: صدا و سیما اندیشه‌های آیت‌الله طالقانی را بیشتر نشر دهد

مبارزات آیت‌الله طالقانی با طاغوت زمان خود از زمان ملی شدن صنعت نفت آغاز و تا قیام امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت، میانه‌روی و کنار آمدن با تفکرات مختلف سیاسی از خصوصیات بارز این عالم وراسته بود.
به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد ارتحال آیت‌الله طالقانی در بهشت زهرا(س) اظهارداشت: این مجاهد انقلابی دایره‌المعارف مبارزه با ظلم و ستم و همچنین اسطوره ملت ایران است که همیشه در دل مردم زنده است، بنابراین رسانه‌ها باید در معرفی این عالم وارسته و مجاهد فی‌سبیل‌الله به نسل جوان کشور باید اهتمام بیشتری داشته باشند.
 
 وی با بیان اینکه اندیشه، کتاب‌ها و خطبه‌های آیت‌الله طالقانی باید رهنمود و الگوی مدیران کشور باشد، عنوان کرد: میانه‌روی و ارتباط خوب با تمامی طیف‌های سیاسی و اندیشه‌های مختلف آیت‌الله طالقانی می‌تواند چراغ راه حل بسیاری از معظلات حال حاضر کشور باشد.
 
هاشمی تصریح کرد: مبارزات آیت‌الله طالقانی با طاغوت زمان خود از زمان ملی شدن صنعت نفت آغاز و تا قیام امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت، میانه‌روی و کنار آمدن با تفکرات مختلف سیاسی از خصوصیات بارز این عالم وراسته بود.
 
رییس شورای اسلامی تهران، ری و تجریش با اشاره به هفت بند از قانون اساسی کشور که به شوراهای اسلامی شهر و روستا اختصاص دارد، گفت: آیت‌الله طالقانی نقش بسیار زیادی در ایجاد و تاسیس شوراها داشت و  اگر ایشان نبودند، شاید امروز چیزی به‌نام شورا در قانون اساسی کشور وجود نداشت.
 
هاشمی، آیت‌الله طالقانی را پدر شوراهای کشور دانست و تاکید کرد: تمامی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای کشور باید در سالروز ارتحال این عالم ربانی با آمدن بر سرمزار ایشان یاد و خاطره این مجاهد فی‌سبیل‌الله را زنده نگاه دارند.
 
وی در بخش دیگر سخنان خود به نقش خانواده آیت‌الله طالقانی پس از ارتحال ایشان اشاره کرد و گفت: خانواده مرحوم پس از ارتحال ایشان کاملا با متانت برخورد کردند و هرگز اجازه ندادند، کسانی که به دنبال حذف انقلاب هستند از این موضوع سوء استفاده کنند.
 
هاشمی یادآور شد: خانواده آیت‌الله طالقانی با اینکه زحمات زیادی در پیروزی و روند انقلاب کشیده‌اند ولی هیچ متاعی تاکنون از آن برای خود برنداشته اند و یکی از سالم‌ترین خانواده‌های انقلاب محسوب می‌شوند.
 
به گزارش ایرنا، آیین بزرگداشت چهلمین سالگرد ارتحال ملکوتی آیت الله سیدمحمود طالقانی امروز(یکشنبه) با حضور جمعی از مسئولان، فرزندان آیت‌الله طالقانی و خانواده‌های شهدا در کنار مزار ایشان در بهشت زهرا(ع) برگزار شد.
 
آیت الله سید محمود علایی طالقانی در سال ۱۳۲۶ق (اسفند ۱۲۸۹ش) در روستای گلیرد طالقان متولد و در سحرگاه ۱۹ شهریور ۱۳۵۸شمسی به دیدار معبود شتافت.
 
این عالم مجاهد و نستوه در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با رژیم طاغوت مبارزه کرد و سال ها زندانی شد.
 
 اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: