6:15 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
کد خبر: 60489 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور - 11:23 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

اقدام رئیس قوه قضائیه؛ گامی بزرگ برای تامین امنیت زنان و خشونت‌زدایی در خانواده

باید درباره این لایحه از آیت الله رئیسی تشکر کرد. این لایحه را می‌توان به عنوان مهمترین اولویت در اسرع وقت به مجلس ارسال کرد. امیدوارم مجلس کنونی بتواند این اقدام را به اتمام برساند.
گفتگو نیوز: یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی درباره لایحه نهایی ارسالی از سوی قوه قضائیه به عنوان «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» به دولت گفت: این لایحه را می‌توان به عنوان مهمترین اولویت در اسرع وقت به مجلس ارسال کرد. بنده امیدوارم در مجلس کنونی بتوان این اقدام را به اتمام رساند.

به گزارش ایسنا، پروانه سلحشوری درباره لایحه نهایی ارسالی از سوی قوه قضائیه به عنوان «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» گفت: باید درباره این لایحه از آیت الله  رئیسی تشکر کرد. این لایحه را می‌توان به عنوان مهمترین اولویت در اسرع وقت به مجلس ارسال کرد. امیدوارم مجلس کنونی بتواند این اقدام را به اتمام برساند.

این نماینده مجلس افزود: اگر این اقدام در اولین فرصت به اتمام نرسد، معلوم نیست در دوره‌های بعد اقدامی در این باره انجام می‌شود یا خیر.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: از دیگر اقدامات مناسب در زمینه این لایحه این است که آن در انظار عمومی گذاشته شده تا افراد با تخصص‌های مختلف همچون حقوقدانان، فعالان حقوق زنان و دیگر افراد صاحب ایده وارد عمل شوند و بتوانند نظرات خود را ارائه دهند.

به گفته این نماینده مجلس این لایحه پس از تصویب و گذر از مجلس باید به شورای نگهبان رفته تا مواد آن مورد بررسی قرار بگیرد. امید است، در این باره کارهای کارشناسی انجام شود.

نماینده مردم تهران افزود: بنده از این اقدام خوشحال هستم، چون این لایحه بعد از ۶ سال زحمت به ثمر رسیده است. از تمامی اعضای فراکسیون زنان مجلس و قوه قضائیه تشکر می‌کنم. در ضمن باید از آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه هم تشکر ویژه  کرد، او بر اساس قولی که داده بود، لایحه را به سرانجام رساند.

سلحشوری گفت: سال گذشته فراکسیون زنان مجلس به علی لاریجانی، رئیس مجلس نکاتی را درباره این لایحه مطرح کرد تا به آقای صادق لاریجانی، رئیس وقت قوه قضائیه درباره این لایحه تاکید کند، اما این درخواست در آن دوران به سرانجام نرسید. در شرایط فعلی اقدام  آیت الله رئیسی قابل تحسین است و این اقدام گام بزرگی برای تامین امنیت زنان و خشونت زدایی در خانواده محسوب می‌شود.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: