5:54 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
کد خبر: 60523 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۰ مهر - 7:20 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

مازنی: ادعای سهامداران بازار بورس بررسی و پاسخ داده شود

شیوه حکمرانی مردم سالاری ایجاب می کند که دولت و دستگاه قضایی نسبت به اعتراضات سهامداران زیان‌دیده بی‌تفاوت نمانند.
نماینده مردم تهران در مجلس بر ضرورت پاسخ‌دهی به ادعای گروهی از سهامداران بورس مبنی بر اینکه در اثر تغییر قانون بازار پایه زیان سنگینی متوجه آنها شده، تاکید کرد.

حجت الاسلام احمد مازنی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به اتفاقات اخیر بازار پایه فرابورس و اعتراضات سهامداران زیان‌دیده، گفت: شیوه حکمرانی مردم سالاری ایجاب می کند که دولت و دستگاه قضایی نسبت به اعتراضات سهامداران زیان‌دیده بی‌تفاوت نمانند.

وی افزود: ادعای برخی سهامداران آن است که تغییر قانون بازار پایه علی‌رغم برخی مفاد قابل انتقاد آن می‌توانست در فضا و بستر آرامی صورت گیرد اما به دلیل اجرای شوک‌برانگیز و یک‌سویه آن از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار موجب زیان وسیع و گسترده ده‌ها هزار نفر از سهامداران جزء به میزان ۳۰ الی ۴۰ هزار میلیارد تومان شده است.

مازنی با بیان اینکه در این شرایط دشوار معیشتی مردم و تنگناهایی که تحریم دشمنان ایجاد کرده باید با سرمایه گذاران داخلی با کارآمدترین شیوه‌ها مواجه شد، گفت: لازم است نهادهای متولی با توجه به مسئولیت خود نسبت به بررسی صحت ادعای سهامداران زیان‌دیده اقدام کنند و در صورت وقوع تخلف یا رفتار مجرمانه از هر سو، نسبت به اصلاح آن و جبران خسارات مردم سهامدار اقدام کنند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: آنچه در روزهای اخیر مشاهده می‌شود این است که سهامداران احساس می‌کنند صدای آنها شنیده نمی‌شود، به همین خاطر به مرور فضای خبری این واقعه سر از رسانه‌های بیگانه درآورده است که نگاه مغرضانه‌ای نسبت به تحولات داخلی ایران دارند و برخی تریبون‌های رسانه‌ای فعال در خارج از کشور نیز در چنین مواردی به داستان‌سرایی‌هایی نادرست روی می‌آورند.

این عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه در فضای فعلی سیاسی و دیپلماسی و معیشتی مردم هر گونه اقدام نهادهای دولتی و غیردولتی باید منطبق بر مر قانون باشد، گفت: اگر گروهی از سهامداران مدعی‌اند که زیان سنگین و کمرشکن آنها ناشی از نقض قوانین بازار سرمایه و شیوه اجرای بهت‌آور آن است این ادعا باید به سرعت از سوی نهادهای دولتی و نظارتی مربوط بررسی و پاسخ داده شود تا زمینه تشنج و بی‌اعتمادی به قوانین را فراهم نیاورد.

به گزارش ایسنا، اخیرا بازار پایه فرابورس ایران شاهد اجرایی شدن دستورالعمل جدیدی بوده که مورد انتقاد برخی سهامداران قرار داشته است.
برچسب هابرچسب ها: بورس,فرابورس,مازنی,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: