3:02 عصر | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 60615 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۱۱ آبان - 1:57 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

سوال نماینده مجلس از جهرمی درباره نقش یک زن در قراردادهای کلان بیمه‌ای

نماینده مردم قزوین از وزیر ارتباطات خواستار شد تا نقش یکی از افراد مجموعه اپراتور تلفن همراه رایتل را در قرار دادهای کلان بیمه ای این شرکت مشخص کند.
 
به گزارش ایلنا، سیده حمیده زرآبادی در سوالی از محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری خواستار شد تا نقش یک خانم را در مجموعه رایتل در خصوص قرار دادهای کلان بیمه‌ای مشخص کند.
 
متن سوال به شرح زیر است:
 
 باتوجه به انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای توسط خانم ثنا اسدیان نمایندگی کد ۲۳۲۳ بیمه ما (وابسته به بانک ملت) با شرکت رایتل و شرکت‌های حوزه ارتباطات و ای تی پاسخ به سؤالات زیر به‌طور کامل و شفاف در اسرع‌وقت، لازم و ضروری است.
 
۱- آیا خانم ثنا اسدیان با جنابعالی ارتباط فامیلی دارد؟ در صورت پاسخ مثبت، نسبت دقیق ایشان را اعلام کنید.
 
۲- با توجه به فعالیت کوتاه مدت این نمایندگی، چگونه این خانم توانسته است انحصار کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت بزرگ و مهمی همچون راتیل را به‌دست آورد؟
 
۳- شرح دقیق چگونگی روند واگذاری بیمه‌نامه‌ها به این نمایندگی تازه‌کار چیست؟ آیا در این‌خصوص مناقصه‌ای برگزار شده است؟
 
۴- دریافت کارمزدهای از چند صد میلیون ریالی تا بیش از یک میلیارد ریالی این نمایندگی در ماه از هماهن بدون تأسیس در حالی که نمایندگی‌های قدیمی صنعت بیمه‌ درگیر دریافت کارمزد پایینی در این سال‌ها هستند. در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات چگونه رخ داده است؟
 
۵- بررسی لیست کامل پرتقوی نمایندگی از ابتدا تاکنون و ارتباطات نامبرده با وزیر و مدیران ارشد وزارتخانه و سازمان‌های تابعه نشان از یک رانت بزرگ در کارمزد این نمایندگی دارد، در این‌خصوص به‌صورت دقیق و شفاف توضیح دهید.
 
۶- در بررسی سبد پرتقوی این نمایندگی نشان از وجود یک انحصار خاص در حوزه شرکت‌های زیرمجموعه بخش فناوری اطلاعات و ای تی می‌باشد مانند: رایتل، شاتل، آسیاتک، دانک، فرابرد داده‌های ایرانیان و ترانه سبز تهران، علت چنین اتفاقی چیست؟
 
۷- آیا تمرکز حضور در شرکت‌ها در پرتقوی این نمایندگی نشان از یک رانت سازمان یافته برای نامبرده نیست؟
 
۸- نقش همسر خانم ثنا اسدیان (آقای نواب‌زاده) در انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای با شرکت‌های حوزه‌ای با شرکت‌های حوزه ای تی چیست؟ نسبت نواب‌زاده با شما چیست؟ که در قامت مشاور بیمه‌ای مخابرات حداقل سابقه در امر بیمه‌گری برای سرنوشت بیمه سازمان‌های بزرگی همچون مخابرات تصمیم‌گیری می‌کند؟»
 
photo_۲۰۱۹-۱۱-۰۲_۱۰-۴۳-۱۳


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: