12:54 صبح | ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
کد خبر: 61245 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ بهمن - 7:10 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت از قرنطینه دانشجویان بازگشته از ووهان

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران از امکانات و ساختار شناسایی، غربالگری مراقبت و مدیریت بیماری‌های واگیر فعال جهت مقابله با ویروس کرونا ۲۰۱۹ و محل اسکان و قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان بازدید کرد.

به گزارش وزارت بهداشت، کریستف هاملمان روز یکشنبه در بازدید از محل قرنطینه دانشجویان بازگشته از ووهان چین بیان کرد: از هتلی که دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان ۵ روز اخیر در قرنطینه هستند بازدید کردم.  همه این دانشجویان از شهر ووهان به ایران بازگشته و بعد از رسیدن به فرودگاه تهران، مستقیم به این محل آمدند و باید ۱۴ روز در قرنطینه باشند.  این اقدام برای مهار ویروس کرونا جدید انجام می‌شود تا اطمینان پیدا کنیم که افراد بازگشته سالم هستند و این پروسه در سایر کشورها نیز به همین روش انجام می شود.

وی افزود: با تعدادی از دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان گفت‌وگو کردم و تمام افرادی که در این قرنطینه بودند از خدمات ارائه شده توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران رضایت کامل داشتند و از سختی‌هایی که در شهر ووهان داشتند به من مطالبی گفتند که در آن زمان از سوی سفارت ایران در چین نیز خدمات بسیار خوبی را دریافت و مقامات ایران و چین، هماهنگی و حمایت های لازم از آنها برای بازگشت به ایران را کرده بودند.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: قرنطینه و ماندن ۱۴ روز در یک محل شاید برای دانشجویان ایرانی ساده نباشد، اما در صحبت‌هایی که با آنها داشتم متوجه شدم خدمات مورد نیاز آنها انجام شده و آنها احساس رضایت دارند و افرادی در محل قرنطینه برای برآورده کردن نیازهای اولیه این دانشجویان حضور دارند.

هاملمان افزود: فرآیند تهیه و آماده سازی غذا برای دانشجویان حاضر در قرنطینه بسیار خوب برنامه ریزی شده و منجسم است و دانشجویان علاوه بر تقدیر از خدمات وزارت بهداشت، از حمایت های روانی نیز تشکر کردند.  فرصت ورزش هم برای این دانشجویان فراهم شده و همه آنها به دستگاه های ارتباطی و تلفن های همراه خود دسترسی دارند و به راحتی می توانند با خانواده های خود ارتباط برقرار کنند.

وی اظهار داشت: خانواده های دانشجویان بازگشته از چین، بیشتر از خود آنها نگرانی دارند و به عنوان نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران به مردم و خانواده های دانشجویان ایرانی اطمینان می دهم هیچ مشکلی در محل قرنطینه آنها وجود ندارد و همه اقدامات به درستی در حال انجام است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران اظهار کرد: ایران برای پیشگیری از ویروس کرونا جدید در آمادگی کامل قرار دارد و اطمینان داریم افرادی که از چین به ایران بازگشته اند سالم و بدون ابتلا به این ویروس هستند و از نظر سلامت فیزیکی و روانی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و آمادگی دارند که با قدرت تمام ۹ روز دیگر در قرنطینه باشند.

هاملمان بیان کرد: از کمک های وزارت بهداشت به ویژه مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تشکر می کنم و می دانیم که ایران در زمینه مهار بیماری ها به ویژه بیماری‌های واگیر از قدرت و توانمندی قابل ملاحظه ای برخوردار است و این توانایی را به خوبی در بحران‌ها و بلایا از جمله سیلاب های گسترده ابتدای امسال نشان داده است.

وی افزود: یکی از مهمترین ستون های مهار و کنترل بیماری ها در کشور، همکاری دو جانبه و قوی بین سازمان اورژانس کشور و مرکز مدیریت بیماری های واگیر است و به طور روزانه و مستمر با مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در ارتباط هستیم و سطح بسیار بالایی از خدمات به دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان ارائه شده که جای تقدیر دارد.

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: