6:18 عصر | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
کد خبر: 61311 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين - 3:35 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

استقبال رسانه های اصولگرا از توییت سخنگوی وزارت خارجه / حق با کیست؟

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، بسیاری از داده‌های چین در مورد ویروس کرونا را نادرست خواند و آن را «شوخی تلخی با همه دنیا» دانست.این موضوع با واکنش وزارت امور خارجه همراه شد.
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، بسیاری از داده‌های چین در مورد ویروس کرونا را نادرست خواند و آن را «شوخی تلخی با همه دنیا» دانست. این انتقاد تند سخنگوی وزارت بهداشت ایران از عملکرد دولت چین در انتشار آمار علمی درباره همه گیری ویروس کرونای جدید با واکنش سفیر چین در تهران و سخنگوی وزارت امور خارجه کشور همراه شد. 
مصاحبه و سپس توئیت کیانوش جهانپور درباره اطلاعات پزشکی چینی‌ها درباره اطلاعات پزشکان چینی درباره میزان خطر ویروس کرونا به چالش بزرگ توئیتر فارسی بدل شد. پاسخ سفیر چین به او و دلجویی سخنگوی وزارت خارجه از سفیر چین به بحث داغی بدل شد اما این پایان ماجرا نیست. نکته جالب ماجرا این است که رسانه های اصولگرا از واکنش وزارت امور خارجه استقبال کردند. 
اینک این پرسش در افکار عمومی مطرح است که حق با کیست؟ آیا ورود وزارت امور خارجه به موضوع باعث خواهد شد وزارت بهداشت اخبار منتشر شده توسط پکن را با همان معیار خود بسنجد یا ملاحظات سیاسی را دخیل در تصمیماتی کند که سلامت مردم را تهدید می کند.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: