10:43 صبح | ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
کد خبر: 50576 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد - 5:21 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
احتمال معرفی میرزاده به عنوان وزیرعلوم

یار آیت الله هاشمی، وارد کابینه می شود؟

حمید میرزاده آخرین گزینه‌ای است که برای حضور در کابینه دوازدهم مطرح شده و پس از قطعی شدن انصراف خاکی صدیق زمزمه‌های معرفی حمید میرزاده رییس سابق دانشگاه آزاداسلامی قوت گرفته و امروز با استقبال نمایندگان مجلس نیز روبرو شده است.

حمید میرزاده آخرین رییس دانشگاه آزاد در زمان حیات آین الله هاشمی رفسنجانی بود که چندی پس از درگذشت ایشان توسط هیات امنای جدید دانشگاه برکنار شد.
به دنبال انصراف شب گذشته خاکی صدیق از گزینه پیشنهادى وزارت علوم، امروز خبری در راهروهای مجلس پیچید که بااستقبال نمایندگان روبرو شد.
تعامل مثبت وی با نمایندگان مجلس از یك سو و سوابق متعدد اجرایی حمید میرزاده و مدارج علمی عالی دانشگاهی او را می‌توان از دلایل استقبال نمایندگان و بدنه علمی کشور دانست.
مشى اعتدالى میرزاده و نزدیكى او با آیت الله هاشمى و همچنین حمایت چهره هایی چون سید حسن خمینی و ناطق نوری و نیز سابقه همكاری با حسن روحانی در مركز تحقیقات استراتژیك نظام و حضور فعال اخیر وی در هیات اجرایى انتخابات ریاست جمهوری و حمایت و همراهی مستمر با دولت تدبیر و امید مى تواند موجب شود تا او به عنوان گزینه پیشنهادى وزارت علوم معرفى شود. وزارتخانه ای كه در دولت قبل بیش از شش گزینه را به عنوان سرپرست و وزیر یا گزینه وزارت به خود دید تا نهایتا به دست محمد فرهادی سپرده شد.
 میرزاده استاد تمام پایه ٤٢ رشته پلیمر و عضو هیات علمى دانشگاه امیر كبیر و رییس پرسابقه پژوهشكده پلیمر است و استانداری كرمان، مدیریت ستاد بازسازی مناطق جنگ زده، ریاست سازمان مدیریت و برنامه و بودجه ، معاونت اجرایی نخست وزیر و ریاست جمهوری و بخشی از سوابق وی است. رویكرد مثبت فرهنگی و سیاسی وی در دوره ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و نیز تلاش های وی در حوزه پژوهش و امور دانش بنیان و اصلاح ساختار و  خروج دانشگاه از زیان دهی از نتایج مدیریت او بوده است.

پایان پیامنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: