5:09 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
کد خبر: 59771 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير - 9:50 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
تحلیل یک نشریه آمریکایی از سرنگونی پهپاد گلوبال هاوک:

موشک‌های ایرانی قابلیت بسیار بالایی دارد

نشریه «تایم» به مختصات پهپاد «گلوبال هاوک» که روز پنجشنبه گذشته از سوی پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد پرداخته و به نقل از کارشناسان می‌نویسد این موضوع که ایران موفق به ساقط کردن پهپاد گلوبال هاوک شده نشان از قابلیت بسیار بالای پدافند موشکی آن است.

گفتگو نیوز: تحلیل یک نشریه آمریکایی از سرنگونی پهپاد گلوبال هاوک: موشک‌های ایرانی قابلیت بسیار بالایی دارد

میزان نوشت: نشریه «تایم» به مختصات پهپاد «گلوبال هاوک» که روز پنجشنبه گذشته از سوی پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد پرداخته و به نقل از کارشناسان می‌نویسد این موضوع که ایران موفق به ساقط کردن پهپاد گلوبال هاوک شده نشان از قابلیت بسیار بالای پدافند موشکی آن است.

 روز پنجشنبه گذشته یک فروند پهپاد «ار. کیو_۴‌ای گلوبال هاوک» آمریکا در پی تجاوز به حریم هوایی کشورمان، از سوی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد.

این پهپاد به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و گران‌قیمت‌ترین پهپادهای جهان به شمار می‌رود.

نشریه تایم در گزارشی به تشریح مختصات این پهپاد آمریکایی پرداخته و می‌نویسد: بر خلاف پهپادهای رادارگریز «ام. کیو ۱ پریدیتور» و «ام. کیو ۹ ریپر» که برای انجام حملات هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرند این پهپاد غیر مسلح بوده و تنها برای اهداف جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات به کار می‌رود.

رسانه‌های مختلف قیمت پهپاد گلوبال هاوک را ارقام مختلفی اعلام کرده‌اند و نشریه تایم اعلام کرده که قیمت این پهپاد ۱۷۶ میلیون دلار است.

«امی زیگارت» از کارشناسان بلندپایه مؤسسه «هوور» و مؤسسه «فریمن اسپوگلی» دانشگاه «استنفورد» پرواز در ارتفاع بسیار بالا (حدود ۲ برابر یک هواپیمای مسافربری) را از ویژگی‌های مهم این پهپاد توصیف کرده و می‌نویسد: این پهپاد در ارتفاعی بسیار بالا پرواز می‌کند و این حقیقت که ایرانی‌ها توانستند آن را سرنگون کنند نشان می‌دهد که آن‌ها قابلیت‌های بسیار قابل ملاحظه‌ای دارند.

این کارشناس در بخش دیگری می‎گوید: به نوعی سرنگون کردن این پهپاد نشانه‌ای است برای آمریکا مبنی بر این مطلب که ایران بسیار توانمند است.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: