9:24 عصر | ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
کد خبر: 48451 تاریخ انتشار: ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت - 3:23 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
عضو حزب اعتماد ملی:

اولین بار نشریه یالثارات برای تخریب هاشمی لفظ آقا زاده را بکار برد/ ما به دنبال آقازادگانی هستیم كه خودشان هم اقا باشند/ خاتمی آقا زاده است یا احمدی نژاد؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: در ارتباط جوی که به آقازاده ها پرداختند به خوبی به یاد دارم که این فضا در گذشته توسط نشریه یالثارات و علیه فرزندان آیت الله هاشمی به راه انداختند. که امروز آقازاده آیت الله هاشمی سر لیست ماست و به آن افتخار می کنیم. مگر سید محمد خاتمی آقازاده نیست؟ مگر بسیاری از شخصیت هایی که میشناسیم آقا زاده نیستند؟ از شما می پرسم احمدی نژاد آقازاده است یا خاتمی؟

گفت و گو نیوز: همایش طرح مطالبات نسل جوان در گفت و گوی صمیمانه و پرسش و پاسخ با حضور دکتر محمدرضا عارف، هیت رئیسه و اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان برگزار شد

در این نشست جوانان و دانشجویان فعال در احزاب اصلاح طلب و تشکلهای دانشجویی به طرح مطالبات جوانان پرداختند.

مصطفی مختاری قائم مقام شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی در این نشست با اشاره به ضرورت توجه به اجزاب در فرایند توسعه سیاسی گفت: خرسندم به نمایندگی از حزبی سخن می گویم كه دبیركل آن نه در حرف كه در عمل توسعه سیاسی را باور داشت و همین باور بود كه در زمانی كه كمتر كسی امید به اصلاح داشت، او را واداشت تمام قد از سید محمد خاتمی كه امروز به عنوان لیدر جریان اصلاح طلبی شناخته می شود، حمایت كند.

توسعه سیاسی تنها در حرف نیست

وی خاطر نشان کرد: توسعه سیاسی تنها در حرف نیست. اگر امروز به توسعه سیاسی باور داشتیم، حال و روزمان این نبود. این كه افرادی را به عنوان اعضای حقیقی به شورایی دعوت كنیم بیشتر یك لویی جرگه است تا توسعه سیاسی.
به نظر ما در شورای هماهنگی باید هر یك از احزاب بسته به وزن سیاسی و نفرات و اعضایی كه دارند دارای رای در شورای هماهنگی و جبهه اصلاحات باشند و وزن احزاب و تشكل ها باید از افراد حقیقی بیشتر باشد
مختاری ادامه داد: شورای هماهنگی باید برآمده احزاب و تشكل ها باشد و اگر فردی هست كه وزین است باید این فرد عضو حزب و تشكلی باشد وگرنه خودش در تضاد با توسعه سیاسی است

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: اگر به هر دلیلی قرار است افرادی را خارج از احزاب و تشكل ها در شورا بپذیریم، نباید وزن و تعداد این افراد از احزاب بیشتر باشد.

تا زمانی كه به افراد بیشتر از احزاب بها دهیم، نمی توانیم انتظار جوانان نخبه را داشته باشیم

عضو شورای مرکزی شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد تاکید کرد: تا زمانی كه به افراد بیشتر از احزاب بها دهیم، نمی توانیم انتظار جوانان نخبه ای را داشته باشیم كه كار حزبی و سیاسی كرده باشند

وی افزود: اگر حزب داشتیم مجبور نبودیم اعتبار شخصیت ها و خاتمی عزیز را خرج نام اشنایان، نا آشنایی كنیم كه بعدها نتوانیم از آنان  به دلیل عملكردشان پاسخ بخواهیم زیرا ایشان سیاست ورزی را در حزب نیاموختند و خود را پاسخگو به كسی نمی دانند.

حزب محل سیاست ورزی است

عضو حزب اعتماد ملی ادامه داد: شما بزرگان از بیست سالگی و با قرار گرفتن بر مسند شروع به كسب تجربه كردید اما جوان های پس از شما رفتند و سالیان سال در احزاب سیاست ورزی را آموختند تا پیش از این كه مقامی را بدست اورند، تجربه متناسب. با آن را كسب كرده باشند تا تصمیمات  شان برای مردم هزینه نداشته باشد. اگر حزب نبود امثال ما كجا باید می اموختیم و چگونه می توانستیم از تجربه بزرگانی كه سال ها سیاست را آموخته اند، بهره ببریم

چگونه می خواهیم شكاف نسلی را پر كنیم؟ تجربیات اجرایی كی و چگونه قرار است منتقل شود

وی تاکید کرد: اگر فردا بگویند كه اصلاح طلبان تنها می توانند كاندیدای شوراهای روستا شوند، تمام بزرگان برای آن كاندیدا می شوند. مگر نه این است كه تصمیمات شورای شهر حداقل در تعریف كمترین ارتباط را با سیاست دارد؟ چه فرصتی بهتر از شوراها برای ورود جوانان در كنار بزرگان و انتقال تجربه به ایشان؟
شوراها بهترین فرصت برای ورود جوانان به ساختار حاكمیتی و انتقال تجربیات بزرگان به ایشان است تا شاهد شكاف و خلا مدیریتی در جریان اصلاح طلبی و در ساختار حاكمیت نباشیم. جوان ما كار حزبی می كند و هزینه می دهد اما یك شب كاندیدایی از راه می رسد و می شود كاندیدای جریان اصلاح طلبی و جوان حزبی ما رد صلاحیت می شود. تا كی می توانیم با تكرار می كنم سید عزیز رای بیاوریم و تا كی می خواهیم آبروی یك نفر را خرج كنیم.

ما به دنبال آقازادگانی هستیم كه خودشان هم اقا باشند و نه ان هایی كه یك شبه سربرمی اورند

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: در ارتباط جوی که به آقازاده ها پرداختند به خوبی به یاد دارم که این فضا در گذشته توسط نشریه یالثارات و علیه فرزندان آیت الله هاشمی به راه انداختند. که امروز آقازاده آیت الله هاشمی سر لیست ماست و به آن افتخار می کنیم. مگر سید محمد خاتمی آقازاده نیست؟ مگر بسیاری از شخصیت هایی که میشناسیم آقا زاده نیستند؟ از شما می پرسم احمدی نژاد آقازاده است یا خاتمی؟

وی افزود: ما به دنبال آقازادگانی هستیم كه خودشان هم اقا باشند و نه ان هایی كه یك شبه سربرمی اورند.


وی ادامه داد: خوشحالم كه حزب من تمام قد از جوانانش حمایت كرده و قایم مقام وی نیز این حمایت را از جوانانی كه سال ها كار حزبی كرده اند، داشته است.

وی در ادمه اضافه کرد: حكم حكومتی كه امروز همه از آن آگاه هستیم یكی از اختیارات رهبری بوده و از ابتدا وجود داشته و مهدی كروبی در راستای همان توسعه سیاسی من و شما را با این مفهوم آشنا كرد اما بی اخلاقی سیاسی وقتی است كه اعلام درست آن حكم برای یك تصمیم فاجعه سیاسی باشد اما  استفاده از همان حكم برای منافع ما در زمانی   دیگر كاری درست و رفتاری سیاستمدارانه باشد.

مختاری گفت: بی اخلاقی سیاسی این است كه امروز به جای حمایت از دكتر رسول منتخب نیا، سعی در ندیدن دیدار مهم وی  با مقام معظم رهبری داشته باشیم.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: