1:04 صبح | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد
کد خبر: 27019 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين - 2:38 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

غفوری فرد: برخی زیاده طلبی ها مانع از توافق برای راه اندازی خانه احزاب است

حسن غفوری فرد عضو مجمع راه اندازی مجدد خانه احزاب گفت: در مسیر راه اندازی خانه احزاب باید دغدغه ها رفع گردد البته برخی زیاده طلبی ها تاکنون وجود داشته که مانع از توافق شده است.

 

  حسن غفوری فرد در حاشیه مراسم تشییع والده اسدالله بادامچیان نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در جمع خبرنگاران درباره راه اندازی مجدد خانه احزاب و اینکه چرا مجمع و هیات رئیسه آن تشکیل نمی شود، گفت: برخی تنش ها و دغدغه ها میان احزاب وجود دارد که باعث به تعویق افتادن این جلسه شده است که باید حل و فصل گردد.

وی ادامه داد: هنوز به توافق نهایی نرسیده ایم که جلسه برگزار شود و یکی از نگرانی های بنده هم از این است که جلسه تشکیل شود و دچار تنش گردد.

این عضو سابق خانه احزاب به تشریح چهار دوره برگزاری خانه احزاب پرداخت و گفت: در دوران مسوولیت بنده منشور وفاق در خانه احزاب شکل گرفت و احزاب دو طرف از آن استقبال مناسبی کردند که البته دو دوره ریاست آیت الله تبریزی نیز فضای مناسبی در خانه احزاب شکل گرفت.

عضو شورای مرکزی هیات موتلفه اسلامی ادامه داد: در سه دوره تشکیل خانه احزاب که ریاست به عهده اصولگرایان و اصلاح طلبان بود رویکردها با توافق پیش می رفت و عملکردها صنفی بود که به پیشرفت تحزب در کشور کمک می کرد.

وی اضافه کرد: اما در دوره چهارم موضوعاتی نظیر صحت در انتخابات ، یک جانبه گرایی و موضوعاتی غیر صنفی از سوی برخی احزاب مطرح گشت که نقض غرض صورت گرفت و دیگر همه طیفها در کنار هم حضور نداشته اند که درنهایت کار به سرانجام نرسید.

این عضو سابق خانه احزاب با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه به احزاب گفت: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم جلساتی در وزارت کشور برگزار شد که موضوعاتی نظیر راه اندازی مجدد خانه احزاب و یا موضوعاتی نظیر توجه به احزاب قانونمند مطرح شد.

غفوری فرد ادامه داد: پس از این اهتمام که از سوی دولت انجام گرفت احزاب به راه اندازی مجدد این محل صنفی توجه کردند و پیگیری های مقدماتی برای تشکیل آن انجام گرفته است.

این کارشناس اصولگرا خاطرنشان کرد: افرادی از هر دو طیف سیاسی مسوول راه اندازی مجمع و هیات رئیسه شده اند که بنده و آیت الله موسوی تبریزی نیز جزو این افراد هستیم و در این رابطه تلاش هایی در حال انجام است.

غفوری فرد یادآور شد: صحبتها و پیگیری های ابتدایی برای راه اندازی مجدد خانه احزاب انجام گرفته اما هنوز توافق هر دو طیف سیاسی جلب نشده است و امیدواریم که دغدغه ها و موضوعات تنش زا حل و فصل گردد.

این عضو مجمع راه اندازی خانه احزاب در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات میان شما و آقای موسوی تبریزی است یا خیر، گفت: با خود آیت الله موسوی تبریزی به هیچ وجه مشکلی نداریم و بنده و موسوی تبریزی مسئول دعوت از احزاب هستیم. وی اظهار داشت: دعوت نامه ها برای احزاب آماده شده ولی هنوز ارسال نشده است چرا که به دنبال آن هستیم این جلسه در فضایی آرام و بدون تنش شکل بگیرد.

این عضو سابق خانه احزاب به رویکرد برخی احزاب نسبت به راه اندازی مجدد خانه احزاب اشاره کرد و گفت: بعضی احزاب موضوعاتی نظیر باشگاه احزاب و یا صحبت های غیرمرتبط حزبی را مطرح می کنند که باید رفع شود و همه به توافق نهایی برای تشکیل جلسه راه اندازی خانه احزاب برسیم.

غفوری فرد همچنین درباره جلسه فعالان حزبی با وزیر کشور نیز گفت: تاکنون جلسات متعددی شکل گرفته که در رسانه ها نیز انعکاس یافته است و انشاالله جلسه مشترک آینده با وزیر کشور در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

آیین تشییع پیکر والده اسدالله بادامچیان روز دوشنبه با حضور جمعی از مسوولان و مردم در تهران برگزار شد. 
منبع: ایرنا


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: