10:38 عصر | ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
کد خبر: 42433 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ دي - 6:02 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

وزیر دفاع پاکستان: به هیچ ائتلاف ضد ایرانی ملحق نمی شویم

ایرنا نوشت: وزیر دفاع پاکستان که روز گذشته برای ارائه توضیحاتی درباه سیاست های دولت این کشور درقبال ائتلاف 34 کشور تحت رهبری عربستان، به مجلس ملی رفته بود، به نمایندگان مجلس اطمینان داد که پاکستان به هیچ ائتلاف ضد ایرانی ملحق نخواهد شد.

به گزارش رسانه های پاکستان، 'خواجه آصف' که خواسته بود حضور وی در مجلس در قالب جلسه علنی و با حضور رسانه ها باشد، گفت: بعد از ایران، پاکستان بیشترین جمعیت شیعه را در میان کشورهای جهان دارد. چگونه ممکن است پاکستان حتی به محلق شدن به ائتلاف ضد شیعی فکر کند.

وزیر دفاع پاکستان در اظهاراتی مهم گفت: محمد علی جناح (معروف به قائد اعظم که بینانگذار استقلال پاکستان محسوب می شود) یک شخصیت شیعه بود و مثل بسیاری دیگر از شخصیت های شیعه، نقش بسیار بزرگی برای پاکستان ایفا کرده است.

خواجه آصف در طول سخنرانی نسبتا طولانی خود در مجلس ملی بارها تکرار و تاکید کرد که پاکستان هرگز توان نظامی خود را علیه هیچ کشور مسلمان بکار نخواهد گرفت.

وی درخصوص ائتلاف 34 کشور گفت که این ائتلاف فعلا در مرحله شکل گرفتن است و هنوز به شکل نهایی در نیامده و هنوز مشخص نیست که کشورهای عضو آن، چه نقشی برعهده خواهند داشت. وزیر دفاع پاکستان گفت که این ائتلاف ماهیت ضدتروریستی خواهد داشت.

پاکستان رسما اعلام کرده است که عضوی از ائتلاف 34 کشور است اما هنوز چیزی درباره میزان و نوع مشارکت آن در این گروه اعلام نشده است.

** پاکستان نیروهای خود در عربستان را افزایش می دهد

خواجه آصف در عین حال، بخشی دیگر از سخنانش تصریح کرد که هم اکنون یکهزار و 125 نیروی پاکستانی در عربستان در قالب وظایف مختلف و عمدتا برای ارائه فعالیت های آموزشی حضور دارند و این رقم قرار است در روزهای آینده افزایش یابد زیرا دو کشور همکاری های نزدیک در حوزه دفاعی دارند.

وی نگفت که چه تعداد نیرو قرار است به نیروهای پاکستانی در عربستان اضافه شود.

روز گذشته نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان برای میانجی گری میان ایران و عربستان به تهران رفتند و دیدارهایی با عالی ترین مقام های دولتی، امنیت ملی و دفاعی ایران انجام دادند.

110

برچسب هابرچسب ها: گفتگو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: