9:58 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
کد خبر: 62748 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ ارديبهشت - 8:57 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

اولین واکنش رسمی به خبر ترور وزیر خارجه امارات

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی به خبر ترور وزیر امور خارجه این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش گفتگونیوز از جماران؛ «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز شنبه گزارش رسانه‌ها درباره مرگ «عبدالله بن زاید» وزیر امور خارجه امارات را رد کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «من امروز با عبدالله بن زیاد صحبت کردم که هر روز آن را انجام می‌دهم. ما درباره دروغی که توسط اکانت‌های قطری انتشار یافته خیلی خندیدیم.»

وی در ادامه پیام توئیتری خود برای دیپلمات ارشد امارات عمر طولانی و سلامتی آرزو کرد و برای رسیدن همسایگان امارات به عقل و منطق نیز دعا کرد.

چهار کشور عربی امارات، عربستان سعودی، بحرین و مصر خرداد ۹۶ با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط سیاسی خود را با این کشور قطع کردند و تحریم‌های اقتصادی بر دوحه وضع نموده و آسمان و مرزهای خود را به روی قطری‌ها بستند.

تابستان سال گذشته تلاش‌هایی از سوی عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط با قطر صورت گرفت ولی دوحه با بیان اینکه این تلاش‌ها جدی نیست، از مذاکرات مقدماتی با ریاض دست کشید.

«محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی»، وزیر امور خارجه قطر چندی پیش در مصاحبه‌ای گفته بود: «ما همچنان معتقدیم که راه‌ حل‌های مثبتی مبتنی بر احترام به حاکمیت کشورها برای حل بحران‌های کنونی وجود دارد».

برچسب هابرچسب ها: گفتگونیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: