10:28 عصر | ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۴ خرداد
پرسش
کد خبر: 41001 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۱ مهر - 10:46 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
آخوندی:

در دولت گذشته بیش از 95 درصد واگذاری ها به بخش خصوصی برنگشت

واقعیت این است که در روند واگذاری‌ها ۹۵ درصد مجموعه‌ها و پروژه‌ها به بخش خصوصی برنگشته است و در ‌‌نهایت به نحوی دوباره به دولت واگذار شده‌اند.

 گفت و گو نیوز: عباس آخوندی در گفت‌وگو با  ایلنا با بیان اینکه ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی را نپذیرفته‌اند، ‌ اظهار کرد: درباره واگذاری‌های انجام شده در چند سال اخیر تحقیقات و بررسی‌های بسیاری را انجام داده‌ام و تمام نتایج به دست آمده را در یک کتاب گردآوری کرده‌ام.


وی ادامه داد: واقعیت این است که در روند واگذاری‌ها ۹۵ درصد مجموعه‌ها و پروژه‌ها به بخش خصوصی برنگشته است و در ‌‌نهایت به نحوی دوباره به دولت واگذار شده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش خصوصی نقشی در روند این واگذاری‌ها نداشته است، افزود: واگذاری‌ها با شراکت‌های دولتی و با چند واسطه دوباره به دولت برگشته است و یا به نهادهای عمومی غیر دولتی واگذار شده است.

آخوندی تاکید کرد: در بهترین حالت به نهادهایی که در ‌‌نهایت به نحوی تحت کنترل نهادهای عمومی هستند، واگذار شده است و ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی را نپذیرفتند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چگونه قرارگاه خاتم با حضور در بیش از ۲۵۰۰ پروژه عمرانی رقیب بخش خصوصی نیست و بخش خصوصی فعال در حوزه عمران مدعی هستند پروژه‌های عمرانی اقتصادی ناعادلانه به قرارگاه خاتم واگذار شده است، ‌ تاکید کرد: در این باره باید حرف‌های بخش خصوصی شنیده شود و اگر تخلفی در روند واگذاری پروژه‌ها بوده باید این موارد در شورای رقابت اثبات شود و در این شورا مورد بحث و پیگیری قرار بگیرد.
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: