11:35 عصر | ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۴ خرداد
پرسش
کد خبر: 335 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۳۱ شهريور - 4:55 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
نمایش اقتدار ایران؛

مراسم رژه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس

در مراسم رژه امروز جدید‌ترین تسلیحات نظامی کشور به نمایش درآمد و سامانه موشکی پدافند هوایی رعد متعلق به نیروهای هوا و فضای سپاه رونمایی شد.

 گفتگونیوز: در مراسم رژه امروز جدید‌ترین تسلیحات نظامی کشور به نمایش درآمد و سامانه موشکی پدافند هوایی رعد متعلق به نیروهای هوا و فضای سپاه رونمایی شد.

به گزارش گفتگو نیوز، همزمان با اجرای برنامه رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کنار حرم مطهر امام خمینی(ره)  پس از رژه یگان‌های پیاده ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، بسیج و یگان‌هایی از عشایر سراسر کشور یگان‌های تجهیزات و ادوات نظامی از برابر جایگاه عبور کردند و در این رژه جدید‌ترین تسلیحات نظامی کشور به نمایش درآمد و از سامانه موشکی پدافند هوایی رعد رونمایی گردید.

در این مراسم علاوه بر سامانه های موشکی و راداری و انواع موشک های شهاب و زلزال، سامانه موشکی بهینه سازی شده s200 و تانک بهینه سازی شده ذوالقار و سامانه موشکی رعد نیز برای اولین بار به نمایش گذاشته شد.

این سامانه موشکی متعلق به نیروهای هوا و فضا سپاه است و از قابلیت‌های بالایی برخوردار بوده و در سازمان هوا و فضای سپاه به خدمت گرفته می‌شود.

 

در رژه امسال نیروهای زمینی و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سامانه موشکی دوربرد قدر اف با برد 2000 کیلومتر به همراه سامانه موشکی دو مرحله ای سجیل با سوخت جامد، موشک فاتح 110، موشک خلیج فارس، موشک میانبرد قیام و هم چنین سامانه موشکی شهاب 2 را به نمایش گذاشتند.


عکس/آرمین کرمی

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: