9:57 صبح | ۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 65541 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ شهريور - 1:41 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تنها در آرامش می توانید به آسایش دست پیدا کنید

یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن این مهارت را در خود ایجاد و تقویت کنید، مطالعه کردن است. اما باید در این راه به دنبال کتاب های خوب و ارزشمند باشید. کتاب آسایش در آرامش به نویسندگی آلن و باربارا پیس، یکی از بهترین ها در این حوزه می باشد. شما در این کتاب مهارت هایی را می آموزید که همه برای داشتن ارتباطات تاثیرگذار ضروری هستند. پس توصیه می کنیم این کتاب ارزشمند را بخوانید، به توصیه های آن عمل کنید تا ببینید چه تغییراتی در لحن کلام و ارتباطات تان ایجاد می شود و چطور در نظر دیگران جذاب جلوه می کنید...

 گفتگونیوز: آیا شما هم دوست دارید یک شخصیت کاریزماتیک باشید؟ اصلا می دانید این انسان ها چه ویژگی های شخصیتی دارند؟ افراد کاریزماتیک همیشه برای ورود به موقعیت های نا آشنا آمادگی دارند و در سخت ترین شرایط هم می توانند کنترل اوضاع را به دست گیرند. آن ها معمولا در موقعیت های بحث و جدل با کارمندان، مشکلات سازمانی و یا شرایط سخت اجتماعی خیلی موفق عمل می کنند. به این افراد کاریزما می گویند. اما بد نیست بدانید که می توانید این ویژگی ها را یاد بگیرید. درواقع این افراد با این توانایی های ذاتی به دنیا نیامده اند، در نتیجه شما هم می توانید آن ها را فرا گیرید.

یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن این مهارت را در خود ایجاد و تقویت کنید، مطالعه کردن است. اما باید در این راه به دنبال کتاب های خوب و ارزشمند باشید. کتاب آسایش در آرامش به نویسندگی آلن و باربارا پیس، یکی از بهترین ها در این حوزه می باشد. شما در این کتاب مهارت هایی را می آموزید که همه برای داشتن ارتباطات تاثیرگذار ضروری هستند. پس توصیه می کنیم این کتاب ارزشمند را بخوانید، به توصیه های آن عمل کنید تا ببینید چه تغییراتی در لحن کلام و ارتباطات تان ایجاد می شود و چطور در نظر دیگران جذاب جلوه می کنید...

این کتاب که توسط دکتر میثم شکری ساز ترجمه شده است، هر مهارتی که لازم است برای داشتن ارتباطات تاثیرگذار بدانید را به شما آموزش می دهد. دکتر میثم شکری ساز با بیانی شیوا و تاثیرگذار به جذابیت هرچه بیشتر این کتاب افزوده است و علاوه بر این حتی صفحه بندی آن هم به صورتی است که در هر صفحه می توانید یک نکته کاربردی بیاموزید و خیلی زود آن را در روابط خود به کار گیرید.  اما نکته مهم تر این است که چون میثم شکری ساز خود مدیری موفق است و تجربه بسیار زیادی در حوزه ارتباطات دارد، تاثیر زیادی روی موفقیت و ارزشمندی این کتاب داشته است. به همین دلیل با ترجمه روان و شیوایی آموزه های این کتاب را در اختیار خوانندگان عزیز آن قرار داده است. پس شک نکنید که با مطالعه این کتاب می توانید تاثیر عمیقی روی ارتباطات تان بگذارید و  اگر به دستورالعمل های آن عمل کنید، خیلی زود تاثیرات آن ها را می بینید.

نگاهی به محتوای کتاب آسایش در آرامش

در کتاب آسایش در آرامش شما با سه اصل مهم درباره ماهیت انسانی خود آشنا می شوید. اما آشنایی به تنها کافی نیست و باید بتوانید تکنیک هایی را هم در این خصوص یاد بگیرید تا کنترل تان روی این سه اصل بیشتر باشد. این سه شامل این موارد است:

·       اهمیت احساس مهم بودن

·       علاقه مندی به خود

·       انگیزه قوی ناخودآگاه احساس متقابل

خب بیایید یک نگاه اجمالی به هر کدام از این سه اصل داشته باشیم. در اصل اول که توجه و تمرکز  روی احساس مهم بودن است، لازم و ضروری است که به این نیاز مهم انسانی توجه ویژه ای شود. همه ما انسان ها از همان بدو تولدمان دوست داریم، در نظر اطرافیان مان مهم جلوه کنیم و همه ما را به رسمیت بشناسند. شاید باورتان نشود، اما روانشناسان دریافته اند که این نیاز در ما حتی از نیازهای جسمانی مان هم اهمیت بیشتری دارد. در واقع قبل از نیاز به عشق، ما این نیاز را تجربه می کنیم و بیشتر به دنبال ارضای این نیاز هستیم. برای اینکه بتوانیم در زندگی و کارمان موفق شویم، ضروری است که این نیاز در ما ارضا شود.

اصل دوم یعنی علاقه مندی به خود نیز جالب است. اولین فردی که شما به آن علاقه مند می شوید، خودتان هستید! به همین دلیل است که ما در روابط مان توقع داریم، دیگران از ما تعریف و تمجید کنند تا حس خوبی داشته باشیم و راحت تر پیام آن ها را بپذیریم. در نتیجه با توجه به این اصل ضروری است که اگر می خواهید پیام مهمی را به فردی منتقل کنید و در واقع رضایت او را جلب کنید، باید ابتدا درباره خود او با خودش صحبت کنید و تا می توانید از خوبی و ها و نقاط مثبت او بگویید، زمانی که فرد درباره خودش احساس خوبی پیدا کند، خیلی راحت تر می تواند پیام شما را نیز بپذیرد.

علاوه بر این در یک رابطه موفق شما هم نباید خودتان درباره خودتان صحبت کنید، بلکه باید با مهارت این حس را در فرد مقابل ایجاد کنید که او هم درباره شما سوال بپرسد و سپس شما پاسخ دهید. پس در یک رابطه موفق شما نباید درباره خودتان صحبت کنید و در عوض تا می توانید درباره طرف مقابل، خانواده اش، دوستان و علائق و سلیقه های او سوال بپرسید و اجازه دهید او برای شما صحبت کند.

و اما اصل سوم! در همه ما انسان ها یک انگیزه قوی درونی هست که به کمک آن می توانیم احساس متقابلی نیست به اطرافیان خود داشته باشیم. حتما توجه کرده اید زمانی که فردی به شما لطفی می کند و یا هدیه ای به شما می دهد، دوست دارید هر طور شده لطف و محبت او را جبران کنید. این همان اصل سومی است که در ما انسان ها نهفته است و کاملا هم ناخودآگاه عمل می کند. درواقع می توان گفت این قانون طبیعت است که هرچه به دیگران محبت کنی، همان میزان محبت و لطف دریافت می کنی. پس برای اینکه شخصیت کاریزما باشید و در ارتباطات تان موفق باشید، باید تا می توانید به دیگران توجه کنید و تلاش کنید احساس مهم بودن که همان اصل اول بود را در طرف مقابل تان ایجاد کنید.

زمانی که به دیگران توجه کنید، حس مهم بودن را در آن ها ایجاد کنید و محبت خود را نثارشان کنید، مطمئن باشید خودتان نیز در چشم آن ها مهم و محبوب می شوید. اگر بتوانید با مطالعه کتاب آسایش در آرامش به ترجمه روان و شیرین دکتر میثم شکری ساز به همین سه اصل توجه ویژه داشته باشید، خیلی زود تاثیرات شگفت انگیز آن ها را در روابط خود خواهید دید ...

 

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: