6:05 عصر | ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 65788 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر - 10:14 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

صوفی:اصلاح قانون انتخابات یک دغدغه سیاسی است

با توجه به تمام مشکلات سیاسی و اقتصادی سر راه زندگی، مردم احساس می کنند کشور در دست کسانی است که شایستگی لازم را ندارند. معیشتشان در دست مدیرانی قرار گرفته که شایسته نیستند و کلا امر شایسته سالاری مخدوش شده است و حق مردم از این نظر ضایع شده است.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بر سر کار آمدن مدیران شایسته از طریق اصلاح قانون انتخابات یک دغدغه سیاسی برای فعالین حزبی و سیاسی محسوب می شود.


علی صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با دغدغه این روزهای فعالین سیاسی و حزبی اظهار کرد:  در درجه اول مسئله انتخابات یک دغدغه جدی پیش روی ما است. دغدغه اصلی فعالان سیاسی امروز انتخابات آتی است چراکه سرنوشت کشور و حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود با انتخابات به انجام می رسد. 

وی ادامه داد: با توجه به تمام مشکلات سیاسی و اقتصادی سر راه زندگی، مردم احساس می کنند کشور در دست کسانی است که شایستگی لازم را ندارند. معیشتشان در دست مدیرانی قرار گرفته که شایسته نیستند و کلا امر شایسته سالاری  مخدوش شده است و حق مردم از این نظر ضایع شده است. 

این فعال سیاسی گفت: مردم درگیر  مشکلات معیشتی می شوند و می بینند برخی کسانی که  بر مردم حاکم شده اند صلاحیت  ندارند و این افراد هر روز  مردم را با مشکلات جدیدی رو به رو کرده‌اند. پس مشخص است که دغدغه اصلی ما این است که این مشکل بر طرف شود. 

وی گفت: طی راه حلی که برای این موضوع ارائه می دهیم اصلاح قانون انتخابات در درجه اول است. بر طرف کردن موانع انتخابات از طرق قانونی راه حل پیش رو است. 

صوفی خاطرنشان کرد: تا کنون این موضوع چند بار در قالب لایحه و طرح در دولت و مجلس  مطرح شده،  ولی هر بار به دلایلی جلویش گرفته شده است. اگر الزامات تامین مشارکت حداکثری در انتخابات که همیشه راهبرد مقام معظم رهبری بوده است جدی گرفته شود باید این قانون اصلاح و عملیاتی شود.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: